Jak se starat o dětský bazén, aby voda v něm zůstala čistá co nejdéle

Exterier 02. srpna 2020 | 10:17 — Marie Drahá
Pořídit dětem nafukovací bazén může být v konečném důsledku pořádná dřina. Nehledě na to, že pravidelná výměna vody i její ohřívání může přijít pěkně draho. Přemýšlíte, jak dopřát dětem zábavu, ale přitom na bazénu neprodělat? Zde je několik tipů.
Další 3 fotografie v galerii
Nejlepším řešením je použít bazénovou vodu večer na zalévání / Pixabay

Při výběru bazénu se nenechte zmýlit líbivou reklamou a pořiďte dětem takový, který skutečně využijí. Chce to zvolit optimální velikost. V příliš malém si moc zábavy neužijí, zbytečně velký naopak pojme víc vody a znamená také více starostí. Není nic horšího, než muset každý druhý den vylévat z bazénu stovky litrů vody, čistit jej a napouštět za drahé peníze novou – v horším případě studenou vodu ještě ohřívat vlastnoručním nošením horkých kýblů.

Nafukovací bazény jsou většinou bez filtrace, což logicky znamená, že voda v nich sama o sobě v horku dlouho nevydrží. Jak se tedy o takový bazén co nejlépe starat? Řešení je několik. Pokud se jedná o bazén pro nejmenší děti, nejvhodnější je skutečně ráno bazén napustit vodou, večer s ní zalít kytky, bazén vysušit a na druhý den napustit znovu čistou vodu. S malým bazénem se manipuluje poměrně snadno a dopřát dětem v horkých dnech denně čistou vodu nemusí být nijak finančně náročné.

Solární plachta vodu chrání a prohřeje

Jestli chcete, aby voda vydržela aspoň pár dní, nezapomeňte si pořídit na bazének plachtu. Existují dokonce solární plachty, které jej udrží v čistotě a navíc prohřejí. Během toho, co je bazén vystavený slunci, je ovšem nutné sbírat z hladiny napadané listí, trávu i hmyz. Nejlépe to jde pomocí sítěk, které dobře zachytí jakoukoliv nečistotu.

Řasu lze posbírat kartáčem

I přesto se už během dvou dní začne na dně a bocích bazénu tvořit sliz, který způsobuje tvorba řasy. Tu je třeba mechanicky odstranit, nejlépe pomocí speciálního kartáče. Nečistoty okamžitě vyplavou a jednoduše je lze nabrat síťkou. Zelené vodě zabrání pravidelná kontrola pH a dalších vlastností, které lze zjistit pomocí indikátorů.

Existují i bezchlórové přípravky

Většina rodičů nejmenších dětí se chemii do nafukovacích bazénů vyhýbá. Přesto existují šetrnější přípravky, dokonce i bezchlórové, které vychytají veškeré řasy ve vodě a jsou určeny výhradně pro dětské bazénky. I těm můžete dát šanci. Dále čtěte: Zaostřeno na solární panely. Jak fungují a jaký typ se vyplatí vybrat.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Herec Jan Dolanský v minitunaji v plážovém volejbale ukázal, že schopní herci dokáží odehrát opravdu vše

Jak si ochočit andulku. Stane se tak milým a nenáročným...

Zbavte se zápachu z bot a vyřešte tak nepříjemný problém...

V provoněné ložnici se vám bude lépe spát. Ne každá...

Dekorace ze spadaného listí vykouzlí podzim i u vás doma....

Jak správně sázet cibuloviny, aby vám zahrada na jaře...

Pokojové rostliny na podzim rádi napadají různí škůdci....

Zavřít reklamu