Vyrobit si věnec na dveře zvládne každý. Vsaďte na jednoduchost

Tipy a inspirace 13. září 2020 | 09:06 — Marie Drahá
Obstarat si líbivý podzimní věnec na dveře není zdaleka levná záležitost. Když ale jeho výrobě věnujete trochu času, vyjde vás maximálně na třetinu. Pokud nechcete, aby vám dveře zdobil přezdobený kýč, vsaďte na jednoduchost.
Dalších 5 fotografií v galerii
Základem tvoření je rovný podklad, kde si veškerý materiál rozložíte / Pixabay

Věnec představuje díky svému kruhovému tvaru věčnost a jednotu. Jeho historie sahá až do starověkého Říma a postupem let si získal obrovskou oblibu také u nás. V domácnostech se s ním setkáváme v průběhu celého roku. Podzimní příroda je navíc tak bohatá a plná barev, že by byla doslova škoda toho nevyužít.

Co všechno příroda nabízí?

Podzimní věnec může ozdobit vchodové nebo interiérové dveře, jídelní stůl i volné místo na stěně. K jeho výrobě budete potřebovat jenom několik věci: základní kruh ze slámy, proutí či polystyrenu, aranžérský drátek, tavicí pistoli a pracovní kleštičky.

Poslední věc, bez které se neobejdete, jsou přírodniny, jimiž ozdobíte základní korpus. První vrstvu může tvořit mech, barevné listy i větvičky, kterými „obalíte“ slámu či polystyren. Zaměřit se můžete na větvičky jehličnanů, olistěněné větvičky, břečťan nebo bobkovišeň. I barevné plody vypadají na věnci velmi efektně. Jednoduše nasbírejte na zahradě či při procházce lesem materiál dle vlastního vkusu a vše k základu důkladně připevněte vázacím drátkem. Pokud preferujete minimalismus, zřejmě máte už v tuto chvíli dekoraci hotovou.

Držte se přírodních materiálů

Pro bohatší věnec si přineste z lesa kromě listů a větviček také žaludy, šišky, šípky, kaštany, ořechy, plané švestky nebo klidně prázdnou šnečí ulitu. Vždy zkrátka volte takové doplňky, které dlouho vydrží a budou dobře vypadat i seschlé. Na korpus z přírodnin je připevněte pomocí tavicí pistole. Vše můžete dozbobit libovolnou stužkou. Slámovou či jutovou rozhodně nic nezkazíte.

Jestli se rozhodnete přírodní věnec vylepšit kupovanými dekoracemi, vyhněte se flitrům i křiklavým barvám. Vsaďte raději na jednoduché provedení. Lepší variantou jsou květy, použít můžete slaměnky, hortenzie i slunečnice nebo růže ze zahrádky. Zajímavě však vypadají také věnce z dýní, kukuřičných klasů, dokonce i z česneku. Tipy, jak skladovat česnek a cibuli, aby vydržely co nejdéle chutné, najdete zde.

Umělé věnce a jejich výhody

Dost často se dají sehnat levněji než živé. Za kvalitní a nadčasové kousky si ale obvykle také připlatíte. Umělé věnce jsou však výbornou alternativou pro ty, kteří o ně nestíhají pečovat nebo nechtějí co rok řešit stejný problém.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Astronomové pátrají po zvláštní hvězdě. Náhle se objevila a po čase zmizela beze stopy z noční oblohy

Jak lze efektivně kompostovat shnilé nebo chorobami napadané...

Sušení prádla v interiéru může i ohrozit zdraví....

Pokud chcete mít na jaře zahradu plnou okrasných cibulovin,...

Příprava zahrady na zimu aneb Co vše stihnout do prvních...

Nevyhazujte skořápky od ořechů do koše. Připravte z nich...

Tipy, jak uchovat natrhané bylinky ze zahrady čerstvé až do...

Zavřít reklamu