Vyrobte si originální ozdobu do bytu. Přírodní obraz z větví je krásný a zvládne ho každý

Tipy a inspirace 24. listopadu 2020 | 14:20 — Klára Sanders
Přírodní dekorace jsou letos velmi moderní. Dokonce vás ani nemusí stát moc peněz. Spoustu z nich zvládnete vyrobit sami. Právě takový přírodní obraz z větví je dekorace, kterou s trochou náčiní zvládne skoro každý.
Další 2 fotografie v galerii
Břísky jsou na tvoření ideální / Depositphotos

Na obraz z větví lze použít větvičky z prakticky jakéhokoliv stromu. Velmi dekorativně vypadá bříza, ale nemusí jít jen o tento strom. Krásně vypadají i jiné dřeviny a velmi nezvyklý obraz lze vytvořit i ze zajímavě propletených kořenů. Záleží tak na vaší fantazii a také na tom, k jakým větvičkám či kořínkům se ve svém okolí dostanete.

Rámeček je základ obrazu

Kromě větví budete potřebovat také prázdný rámeček. Buď můžete využít nějaký starý rám z obrazu nebo si ho jednoduše vyrobíte. Stačí k tomu čtyři prkýnka, která k sobě slepíte nebo sešroubujete.

Do rámu pak vložte zajímavě zohýbané nebo barevné kusy větviček. Rámečky mívají vzadu vyhloubený okraj, do kterého je můžete zapřít a upevnit buď tavnou pistolí nebo lepidlem. Dbejte na to, aby větvičky nebyly příliš prohnuté dozadu, aby pak hotový obrázek přilnul pěkně ke zdi.

Sestavte si více obrazů

Pokud se rozhodnete vyrobit obraz ze silnějších větví, lze je k rámu přišroubovat. Ještě zajímavějšího efektu docílíte, když obrazů vytvoříte více, a to tak, že jeden v podstatě plynule přechází do druhého. Sestavu obrázků pak můžete koncipovat tak, že rámečky poskládáte buď na šířku nebo na výšku, záleží jen na vás.

Obraz v každém ročním období

Výhodou obrazu z větví je, že má své kouzlo prakticky v jakémkoliv ročním období. Navíc ho lze různě tématicky dekorovat, takže bude pokaždé vypadat jinak a hned tak se vám neokouká.

Dekorace i věšák

Pokud jste navíc praktické povahy, můžete obrazu vtisknout i funkci věšáku. Na drobné větvičky lze zavěsit náušnice, prsteny a další šperky. Pokud byste udělali tento obraz opravdu ve velkém a větve přišroubovali, můžete mít i zajímavý věšák třeba na oblečení.

Z větví se zkrátka dají vytvořit krásné i praktické dekorace, které váš interiér promění k nepoznání. Podle svého gusta můžete větvičky i natřít barvou nebo zkrášlit světelným řetězem. Psali jsme také: Vyrobte si doma postel s nebesy. Určitě to zvládnete a ani finančně to není nic náročného.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Co si nejvíce ženy přejí slavné české ženy k Vánocům a jaké dárky umí změnit život

Původ karet je obestřen tajemstvím a zákazy

Holandský ovčák je skvělým hlídačem, parťákem i...

Podle čeho vybírat psa pro starší lidi a která plemena jsou...

Netkaná textilie na zahradě ochrání stromy před mrazem a...

Pokud si pořizujete koťátko, je velmi důležité dopřát mu...

Klasický versus elektrický zavařovací hrnec. Vyberte si ten...

Zavřít reklamu