Vyrobte si na svátky vlastní vůni podle chuti. Výroba aroma svíčky není nic složitého

Tipy a inspirace 14. prosince 2020 | 14:46 Klára Sanders
Aroma svíčka krásně provoní byt a vykouzlí vánoční atmosféru. Pokud si ji navíc vyrobíte sami, potěší dvojnásob. Vyzkoušejte několik jednoduchých tipů, jak si doma udělat vlastní svíčku.
Další 2 fotografie v galerii
Skořice patří k tradičním vůním vánočních svátků / Depositphotos

K Vánocům se vztahují i tradiční vůně, jako je skořice nebo pomeranč. A právě tyto suroviny budete potřebovat k výrobě vlastních aroma svíček.  

Pomerančový svícen

Na tento nápad budete potřebovat jeden pomeranč, čajovou svíčku a trochu zručné ruce. Pomeranč po jeho celém obvodu nařízněte až k dužnině a polévkovou lžící (její vypouklou stranou) potom opatrně oddělte kůru od dužniny tak, abyste ji nepoškodili. Do středu jedné z půlek vykrojte formičkou otvor. A zbytek je už jenom na vás. Do kůry ještě můžete zapíchat hřebíček či jiné koření. Do druhé půlky nakonec dejte čajovou svíčku, kterou zapalte a svícen přiklopte vykrojenou stranou.

Skořicová aroma svíčka

Skořice patří k tradičním vůním vánočních svátků. Proto ji použijeme u dalšího výrobku. Tady budete potřebovat větší svíčku, buď válcovitého nebo hranatého tvaru. Může mít i vanilkové aroma. Pak si ještě kupte sáček či dva celé skořice. Svíčku potom po celém obvodu obložte skořicí, kterou nalepíte pomocí tavné pistole. Hotovou svíci potom obvažte ozdobnou stuhou a pak už si jen vychutnávejte krásnou vůni tohoto aromatického koření.

Svíčka s vůní čerstvé kávy

Tento tip je úplně jednoduchý a zvládne jej naprosto každý. Vezměte si větší mísu nebo talíř. Do něj nasypte kávová zrna a vsaďte čajové svíčky. Během minuty máte hotový krásný svícen, který navíc bude vonět kávou po celém interiéru. Psali jsme také: Domácí výroba originálního adventního věnce vás vyjde na pár korun

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Kvůli konci pandemického stavu se některým Čechům dovolená výrazně prodraží

Kvůli konci pandemického stavu se některým Čechům dovolená...

Nejkrásnější pláže světa pro letošní rok. Svého...

Buďte v obraze. Do kterých zemí můžete cestovat bez omezení...

Strach z covidu vystřídal strach z války. Co byste měli...

Poznejte cyklistickou perlu a jednu z nejkrásnějších tras v...

Jak se promítá válka do letní sezony? Češi mění své...