Zařiďte si domácí kancelář. Nyní je na to ideální doba

Tipy a inspirace 24. února 2021 | 10:47 — Klára Sanders
V dnešní době pracuje mnoho lidí z domu. Pro někoho je home office výhodný, ale existují i lidé, kteří se doma na práci hůře soustředí. Pokud si chcete home office zpříjemnit, zařiďte si doma vlastní kancelář. Budete mít vše po ruce a zároveň i klid na práci.
Další 3 fotografie v galerii
Největší pohodlí na práci budete mít, pokud máte k dispozici jednu celou místnost / Pixabay

Pracovat z doma má sice mnoho výhod, ale zároveň to není tak pohodlné jako v kanceláři. Ideální řešení je, pokud si doma zařídíte vlastní kancelář.

Ideální je celá místnost

Největší pohodlí na práci budete mít, pokud máte k dispozici jednu celou místnost. Domácí kancelář se pokuste zařídit daleko od hlavních obytných částí, především od kuchyně. Umístění je vhodné kvůli dostatečnému klidu, který je k práci potřeba. Pokud nemáte možnost celé místnosti, vypozorujte, kde je v domě přes den největší klid. Může to být ložnice, ale i zastrčený kout v jídelně. 

Kancelář zařiďte jednoduše a efektivně

Volte okolí, které vás nebude příliš rozptylovat. Mnoho obrazů na zdi, hrající rádio nebo zpěv kanárka moc soustředění nevyvolá. Stejně tak vybavení kanceláře by mělo sloužit především k práci. Volte tedy jednoduché a efektivní vybavení. 

Domácí kancelář musí mít nábytek, který zajistí dostatek prostoru na šanony, papíry, desky a pracovní agendu. Místo musíte najít na řezačku, stojany na dokumenty, organizéry i pro tiskárnu. Lampa pro noční práci je samozřejmostí.

Psací stůl je základ

Myslete na to, že nejdůležitější dominantou domácí kanceláře je psací stůl. Jedním ze základních parametrů je výška pracovní desky, která by měla odpovídat výšce vodorovně ležícího předloktí, které u rovně sedící postavy svírá s paží zhruba pravý úhel. Vyhněte se stolům se skleněnými deskami, na kterých špatně funguje počítačová myš.

Stůl postavte na denní světlo, které je pro vaše oči zdravější. Umístěte ho tak, abyste viděli na dveře, protože vás nebude znervózňovat, že může kdokoliv nepozorovaně přijít.

Pohodlná židle nesmí chybět

Se stolem je nerozlučně spjatá i židle. Pořiďte ji kvalitní, sedět na ní můžete při práci i celý den. Ideální je pohodlná, otočná a polohovatelná židle, u které jistě při únavě oceníte opěrky rukou a hlavy. Psali jsme také: Využijte prostor pod dětskými postelemi. Přinášíme několik tipů.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd a nejmodernějších atrakcí. Objevte Siam Park na ostrově Tenerife

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...

Malaga známá neznámá aneb turistické highlighty i místa,...

Letní dovolená u moře: Tipy na nejkrásnější pláže v...

Co země, to jiná pravidla. Za co vás čeká v zahraničí...

Letní dovolená v Čechách: Pět kouzelných míst, které...

Plánujete ideální letní dovolenou? Navštivte smaragdový...

Zavřít reklamu