Nejoblíbenější stínomilné pokojovky, které rozzáří i ten nejtmavší kout

Interier 23. srpna 2021 | 13:34 Zuzana Procházková
Toužíte po domě plném rostlin, ale máte v něm málo světla? Žádný problém, i tak je to možné. Je však potřeba vybrat speciální druhy pokojových rostlin, které se obejdou bez slunce. V tomto článku vám proto ukážeme těch deset nejoblíbenějších.
Další 3 fotografie v galerii
Do stinných místností je potřeba vybrat jen konkrétní druhy rostlin / Depositphotos

Rostliny, které skvěle prosperují ve stínu a skoro vůbec nepotřebují sluneční svit, pochází velmi často z podrostů pralesů. Právě tam totiž dopadá pouze malá část slunečních paprsků. Mezi populární stínomilné pokojové rostliny patří například některé druhy kapradin, dále marantovité či áronovité rostliny, a také fíkusy.

1. Difenbachie

Difenbachie je nádherná rostlina, která dorůstá i větších rozměrů. Dařit se jí bude jak ve stínu, tak na světle. Můžete s ní proto doma manipulovat. Je pozoruhodná pro své vzorované listy se specifickou kresbou. Pozor však na děti a domácí mazlíčky, neboť je difenbachie jedovatá.

2. Tchýnin jazyk

Pokojovka zvaná tchýnin jazyk je jednou z velmi odolných květin. Navíc si můžete vybrat tchýnin jazyk buď s tmavě zelenými žíhanými listy, nebo poté i kultivary se žlutými okraji. Existuje dokonce i trpasličí verze této pokojové rostliny.

3. Zelenec

Zelenec je oblíbenou pokojovou rostlinou našich babiček. Rostlina má tenké delší listy buď v zelené, žluté nebo bílé barvě. Jeho pěstování zvládne naprosto každý a zálivka bude naprosto dostatečná jednou do týdne.

4. Dracéna

Velmi populární jsou rostliny označované jako dracény. Možná jsou oblíbené kvůli tomu, že vypadají jako malé palmy, i když s nimi nemají nic společného. Navíc vám budou prospívat i při velmi malé zálivce. Dejte si však pozor na přemokření, to dracény nesnesou.

5. Zamiokulkas

O zamiokulkasu se říká, že zvládne všechno. Pokud tedy chcete vyzdobit ty nejtmavší pokoje jasně zelenými rostlinami, volte zamiokulkas. Tato rostlina má tlusté dužnaté listy a zásobní hlízy v kořenech, takže zvládne nepravidelné zalévání.

6. Fíkus

Typickou a oblíbenou pokojovou rostlinou je fíkus. Jeho výhoda je v tom, že prospívá ve stínu, roste i do velkých výšek, dá se skvěle vytvarovat, a proto vám tato rostlina vyplní každý tmavý roh nebo i jiné výklenky. Dále čtěte: Geniální návod, jak zachránit schnoucí orchidej. Tyto 3 tipy jí vrátí svěžest i vitalitu, navíc pokvete jako divá.

Zdroj: housebeautiful.comgardenersworld.com.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Johnny Depp se během svědectví ani jednou nepodíval na Amber Heard. Heard byla otázána, jestli ví, proč tomu tak je

Není nad krásně voňavou zahrádku. Fialky jsou jednoduché na...

Léto je za dveřmi. Naučte se dělat ledové frosé, kromě...

Je nejvyšší čas vysadit rajčata. Jak často je zalévat, jak...

Seznamte se s medvědím česnekem a poznejte sami, v čem...

Dopřejte okurkám zálivku z mléka. Dosáhnete tak maximální...

Jak se nadobro zbavit slimáků přírodní cestou. Vsaďte na...