Nejrychlejší a nejúčinnější způsob, jak uklidit celý dům těsně před příjezdem hostů

Tipy a inspirace 29. listopadu 2021 | 16:16 — Zuzana Procházková
Při předem domluvené návštěvě máte dostatek času na úklid i přípravu občerstvení. Když se vám však návštěva přihlásí jen chvíli předem, pak je potřeba rychle a efektivně využít zbývající čas k úklidu toho nejhoršího. Poradíme vám, na co se zaměřit.
Další 3 fotografie v galerii
Buďte na hosty připravená během chvilky / Shutterstock

Snad nikdo nemá v oblibě nečekané návštěvy, kdy hosté jako překvapení zazvoní na dveřích. Často se však stává, že se vám návštěva ozve jen chvíli předem nebo na ni zapomenete, a pak je potřeba abyste rychle zvládli uklidit ten nejhorší nepořádek a nachystali nějaké občerstvení. Přinášíme vám proto několik tipů, jak postupovat, abyste zvládli poklidit za půl hodiny.

1. Začněte vchodem a předsíní

Vchod a předsíň je první věc, kterou lidé uvidí, když vstoupí do vašeho domova. Proto je důležité posbírat jakýkoli nepořádek na podlaze a zkrátka vyklidit prostor. Dále se ujistěte, že máte místo pro boty i kabáty vašich hostů. Nakonec předsíň rychle vysajte a vyklepejte koberečky, pokud je tam máte.

2. Vzhůru do kuchyně

Jestliže budete hostům podávat i jídlo, pak máte chytrou výmluvu, proč je na kuchyňské lince mírný nepořádek. V každém případě věnujte lince chvíli času, ukliďte zbytky jídla a dejte špinavé nádobí do myčky. Nakonec vysajte podlahu, případně mokrým hadrem setřete nějaké fleky, pokud na podlaze jsou.

3. Jen pár minut v koupelně

Jestliže máte více koupelen, pak se zaměřte jen na tu, kterou ukážete hostům. Jako první se zaměřte na záchod. Aplikujte do záchodové mísy prostředek a nechte působit. Mezitím umyjte umyvadlo nějakým čističem do koupelen, a poté vyleštěte čističem na okna zrcadlo. Nakonec vyčistěte záchod, vydezinfikujte prkénko i splachovací panel. Ujistěte se, že je na záchodě dostatek toaletního papíru, poté mýdlo na ruce a nějaký ručník na usušení rukou.

4. Čas na obývací pokoj

Své hosty nejspíš pozvete do obývacího pokoje. Proto se zaměřte na gauč a pohovku, kdy narovnejte sedací plochy, složte přikrývky, naaranžujte polštáře a ukliďte vše, co tam nepatří. Také utřete od prachu či nečistoty konferenční stolek a připravte jej na podávání občerstvení pro hosty. Nakonec v obýváku vysajte.

5. Poslední maličkosti

Pokud vám zbyla ještě trocha času s tím, že už máte připravené i občerstvení, pak znovu projděte dům a podívejte se, zda se někde neválí zbytečné věci, například oblečení. Vše případně někam ukliďte. Jestliže máte v plánu návštěvě ukazovat více místností, pak je také projděte a ukliďte přebytečné věci. Nakonec ještě setřete prach. Dále čtěte: Základní chyby při sušení prádla, kvůli kterým oblečení schne pomalu a špatně.

Zdroj: lifehacker.com, resultnepalonline.com.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Heidi Klum pojistila své nohy na dva miliony dolarů. Jedna noha je ale dražší

Švédský sypaný tvarohový koláč. Tento dokonale vláčný...

Skvělý trik Zdeňka Pohlreicha, jak udělat palačinky...

Recept na krupicovou kaši podle Přemka Forejta, po které se...

Neodkládejte přípravu vaší zahrady na jaro. Správná...

Interiér ve venkovském duchu vypadá dobře, je nadčasový a...

Jak snadno navrátit chuť i křupavost gumovým rohlíkům

Zavřít reklamu