Jaký nábytek vybrat do kanceláře

Komerční sdělení 16. května 2023 | 13:43 — redakce
Kanceláře už dávno nejsou sterilními a nevlídnými místnostmi. Naopak. Dnes se firmy snaží zařídit kanceláře s ohledem na pohodlí svých zaměstnanců a zároveň tak, aby styl a design odrážel filosofii firemní značky. Jaký nábytek tedy vybrat do kanceláře, aby plnil nejen funkci praktickou, ale i estetickou?
Další 2 fotografie v galerii
Skříně a police pomohou udržet kancelář přehlednou a organizovanou / archiv klienta

Stoly a židle

Samozřejmostí je výběr kvalitních stolů a kancelářských židlí.
Vyberte velikost a tvar stolu, aby se vešel do místnosti a zároveň aby bylo dostatek prostoru pro práci i průchod okolo stolu. Stůl by měl být stabilní a vyroben z kvalitních materiálů. Výška stolu by měla být nastavitelná pro pohodlné sedění u počítače. Trendem jsou také stoly, u kterých lze nastavit různou výšku pro práci v sedě a vestoje. Pracovní stůl nemusí mít jen tradiční obdélníkový tvar. Uvolněnějším dojmem působí stoly organických tvarů, které ale stále musí splňovat požadavky na pohodlnou práci.¨

Ergonomické křeslo s nastavitelnými opěrkami, výškou a sklonem sedáku a opěradla by mělo být prioritou. Barevnost židlí nemusí být vůbec fádní, na výběr je mnoho druhů materiálů potahů v nepřeberném množství barev, takže židle mohou být zajímavým prvkem, který podtrhne firemní styl.

Úložný nábytek

Skříně a police pomohou udržet kancelář přehlednou a organizovanou. Skříně by měly být dostatečně velké na uložení všech potřebných dokumentů a dalších věcí. Materiál skříní by měl ladit s celkovým pojetím kanceláře. Volit můžete masivní dřevo či dýhu, laminovaný nábytek a nebo kov.

Kovový kancelářský nábytek má mnoho výhod - je velmi pevný, odolný a rozhodně neplatí, že by designové nezapadl do vaší kanceláře. Různé kartotéky, skříně na dokumenty a výkresy, pojízdné kontejnery nebo zásuvkové skříně z kovu mohou mít velké množství dezénů. Volit můžete z různých barevných provedení nebo také kombinovat lamino a kov. Dokonce je dnes i možnost nechat dvířka z lamina potisknout vlastním dekorem nebo fotografií, takže takový nábytek může ještě více ladit s vaší značkou a být tím jedinečným kouskem, který vaši kancelář odliší.

Pokud potřebujete uchovávat citlivé materiály, zvažte skříně s uzamykatelnými dveřmi nebo zámky na zásuvky. Máte málo prostoru? Zvolte spíše skříně s posuvnými dveřmi nebo roletami.

Doplňky

Ani v kanceláři by neměly chybět dobře promyšlené dekorace a doplňky. Velkým trendem je použití rostlin, protože mají pozitivní vliv na pohodu zaměstnanců. Kromě tradičních rostlin v květináčích se v kancelářích stále častěji uplatňují bezúdržbové mechové stěny nebo živé obrazy se samozavlažovacím systémem.

V závislosti na firemní kultuře lze do kanceláří umisťovat i nábytek, který běžně používáme spíš v obývacích pokojích - různé sedačky, sedací pytle, závěsná houpací křesla a jiný odpočinkový nábytek.

Pokud se jedná o velký otevřený prostor kanceláře, je dobré vytvořit různá zákoutí pro soukromé jednání nebo hovory. K tomu můžou posloužit přepážky nebo paravány z různých materiálů a také stále populárnější odhlučněné kancelářské budky. Vhodné mohou být také akustické panely, které tlumí šíření zvuku a vytvářejí příjemnější prostředí.

Všechny tyto prvky dávají prostor pro uplatnění designu, který podtrhne firemní kulturu.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jak oslavit mezinárodní den dětí

Jak oslavit mezinárodní den dětí

Kam za nákupy i zábavou o Velikonocích. Pozor na zavřené...

Exotika co by kamenem dohodil. Pár hodin letu a ocitnete se v...

Jedete do Francie? 6 + 1 tip, co si s sebou přivézt zpět

Napříč Evropou různými dopravními prostředky: Čím a na...

Chorvatský Sea Star Festival u moře je nejlepší způsob jak...

Zavřít reklamu