Trápí vás zvířecí chlupy na oblečení? Poradíme, jak se jich snadno zbavit už při praní

Tipy a inspirace 10. října 2017 | 10:02 — nov
Pokud s vámi sdílí domácnost i chlupaté zvířátko, je téměř nemožné zbavit se jeho chlupů úplně. A zvířecí chlupy jsou často nechtěnou ozdobou našeho oblečení. Mnohdy ho majitelé domácích mazlíčků složitě kartáčují, přitom stačí jednoduchý fígl – houbička či kartáček v pračce!
Další 3 fotografie v galerii
Chlupatí mazlíčci přinášejí mnohé starosti / Shutterstock

Domácí zvířata nám přinášejí nejen mnoho radosti, ale také mnoho práce. Snad každý, kdo má doma chlupatého kamaráda, má doma válečky s lepicími papírky, ke kterým se dají dokupovat náhradní náplně. S válečkem stačí jezdit po oblečení a chlupy se na samolepicí plochu nachytají. Jaké jsou ale další možnosti odtranění chlupů z oblečení?

Naučte se správně prát

Chlupy mají ohromnou schopnost držet téměř na každé látce. Než dáte prádlo do pračky, každý kousek vyklepejte. Materiály, které chlupy více přitahují, překartáčujte měkkým kartáčem na šaty a pak teprve je dejte do pračky.

Do pračky pak zkuste dát čistou houbičku na nádobí, která na sebe nachytá chlupy uvolněné do vody. Lze použít i kousek molitanu. 

Chlupy, které by se jinak opět přichytily na prádlo, zůstanou na houbičce či molitanu. Použít můžete kartáček nebo speciální prací kuličky. Do závěrečného máchání pak přidejte trochu škrobu, aby prádlo zůstalo ochráněné a nelepilo se na něj každé smítko. Při praní ručníků raději zvolte gel, než prášek. Na závěr nepoužívejte ani aviváž, ani škrob. Ručníky nesušte na horkých radiátorech, vlákna se polámou a ručník se poničí. 

Vyzkoušejte sušičku 

S chlupy si poradí i sušička. V bubnu proudí horký vzduch a díky tomu se z prádla vyfouká prach i zvířecí chlupy či lidské vlasy. Do sušičky můžete dávat také nevyprané povlečení, ze kterého potřebujete odstranit chlupy a vlasy. Po krátkém programu najdete tyto nečistoty ve sběrných filtrech.

Odstraňte zbytky chloupků před žehlením

Pokud nějaké chlupy na oblečení zůstanou, dočistěte oblečení gumovými rukavicemi. Ty jsou také téměř geniálním řešením. Vezměte si na ruku klasické gumové rukavice, navlhčete je a chlupy setřete. 

Pozor na vaše zdraví

Zvířecí chlupy nemají vliv pouze na čistotu vašeho domova nebo vzhled vašeho oblečení, ale i na vaše zdraví. Látky vázané na zvířecí srst mohou vyvolávat alergie, což je důvod, proč jsou chlupy problémem nejen pro lidi trpící alergií na zvířecí srst. Zvláště zvířata, která tráví hodně času venku, přináší zpět do domu spoustu nečistot. Proto je velmi důležité důkladně uklidit všechny nečistoty, včetně chlupů, způsobené domácími zvířaty, než způsobí problém lidem.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dochází k důležité změně pro cestovatele, která by vám rozhodně neměla uniknout

Dochází k důležité změně pro cestovatele, která by vám...

Komplikace pro cestovatele při návratu do České republiky. A...

I takhle může vypadat dovolená. Zážitek, na který do konce...

Pozor na změny platné od příštího týdne. Cestovatelům se...

Ohřejte se u moře. Tipy, kam vyrazit za teplem během...

Světový unikát, který vám vyrazí dech. Co všechno byste...

Zavřít reklamu