Nechte děti v bytě malovat! Jde to na stěny, na dveře i na nábytek

Interier 07. února 2018 | 14:52 — Marie Drahá
Děti se rády realizují. Pastelky, křídy nebo fixy většinou nepouštějí z ruky, někdy přijde vhod i červená rtěnka. Bohužel při tom nezůstanou ušetřeny stěny ani nábytek. Proč jim ale bránit v kreativitě? Kdo je připraven, není (tolik) zaskočen.
Další 3 fotografie v galerii
Když dětem prostor pro malování nabídnete, je větší šance, že se nebudou realizovat jinde / Shutterstock

Jako děti si někteří z nás rádi malovali na spodní desce kuchyňského stolu. Tatínek hudral, ale maminka to tolerovala, protože měla svá dítka hezky při sobě, a dokázala se zabavit bez její pomoci. Oblíbená místa dětí se ani po desítkách let nezměnila. Změnily se však možnosti. Dnes už nemusíme řešit, jak se zbavit malůvek pod stolem, na zdi nebo na dveřích. Jednoduše se na to předpřipravíme.

Omyvatelný nátěr

Ušetřit na barvě, pokud plánujete děti nebo je už máte, je hloupost. Nikdy nebudete muset řešit sluníčko na zdi ani psí tlapku, pokud celý byt vymalujete omyvatelnými barvami. Nepředstavujte si žádné nemocniční hrůzy. Varianty, které jsou dnes k dispozici, bývají od „klasické“ barvy v podstatě k nerozeznání. A výhoda je jednoznačná. Některé obrázky možná interiér bytu zajímavě zpestří, jiných se naopak lehce zbavíte pomocí vody a saponátu.

Není třeba každou chvíli přemalovávat půlku stěny. Pohlídejte si však kvalitu barvy. Některé totiž snesou méně vody. Nejkvalitnější lze naopak drhnout prakticky neomezeně a vydrží roky. A jeden bonus: při dalším malování nemusíte nátěr škrábat! Omyvatelnou barvu lze přetřít až pětadvacetkrát. Jen pozor, nespleťte si omyvatelnou s otěruvzdornou. Je to velký rozdíl. Pokud doma omyvatelný nátěr nemáte, ale malůvky ano, poradíme vám, jak se jich jednoduše zbavit.

Kreativní zeď

Děti sice většinou moc nepřemýšlejí, kde mohou, a nemohou umělecky tvořit, ale můžete jim připravit speciální stěnu pro malování. Záleží jen na vás, jak velkou plochu zvolíte. Nemusí být přitom jenom v pokojíčku, ale klidně na chodbě nebo v kuchyni, kde se vám bude hodit i na vzkazy či recepty. Stěnu jednoduše vymalujete tabulovou nebo magnetickou barvou. Válečkem to zvládne i začátečník. Pokud se vám do interiéru nehodí tradiční černá, zvolte bílý nátěr. Je to i jeden ze způsobů, jak hezky oživit starší nábytek.

Chytré dveře

Vychytávkou posledních let jsou i dveře se zakomponovanou tabulí nebo nástěnkou, zkrátka hrací prvek namísto skleněné výplně. Vybrat si můžete černou nebo zelenou tabuli, na kterou budou děti kreslit křídami, případně magnetickou plochu pro speciální fixy. Horní díl dveří lze vyplnit nástěnkou! Na korkový podklad přišpendlíte výkresy nebo fotky.

Samolepky

Pokud vaše dítě není takový malíř, ale nějakou plochu na kreslení by přitom uvítalo, vyzkoušejte tabulové samolepky. Drží hezky na stěně i na nábytku, klidně i spodní straně kuchyňského stolu. Když na to přijde, mohou být i klidně v rožku na podlaze. Při jejich lepení je jenom třeba postupovat opatrně, aby se vám nevytvořily nevzhledné bubliny. Kromě základních tvarů se dají koupit i tabulové samolepky nejrůznějších tvarů.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Daniel Craig prozradil, jak těžko se vyrovnával se slávou, i co udělal poté, když získal svoji poslední roli Jamese Bonda

Jak lze efektivně kompostovat shnilé nebo chorobami napadané...

Sušení prádla v interiéru může i ohrozit zdraví....

Pokud chcete mít na jaře zahradu plnou okrasných cibulovin,...

Příprava zahrady na zimu aneb Co vše stihnout do prvních...

Nevyhazujte skořápky od ořechů do koše. Připravte z nich...

Tipy, jak uchovat natrhané bylinky ze zahrady čerstvé až do...

Zavřít reklamu