Zařizujete si bydlení? Vsaďte na nadčasovou kombinaci dřeva a kovu

Interier 13. června 2019 | 17:29 — Anna Novotná
Na první pohled může působit chladným dojmem, ale nenechte se zmýlit. Kovový nábytek, který se skvěle doplňuje se dřevem a textiliemi, je zcela nadčasový. Hraje pro něj stylovost i odolnost, vydrží mnoho generací. Umí působit romanticky, ale i mladistvě a trendy.
Dalších 12 fotografií v galerii
Kov v podobě nosné konstrukce konferenčního stolku vypadá v interiéru perfektně / Shutterstock

Vybavit si dům kompletně kovem by opravdu působilo studeně. Pokud si jej však domů pořídíte v podobě postele, židlí, konferenčního stolku, regálu nebo lustru, nešlápnete vedle. Připomíná dávné časy a společně s teplým dřevem dokonale dotváří jakýkoliv styl.

Zatímco do industriálního bytu se bude hodit čisté železo, hliník nebo ocel, rustikální prostory oživí mosaz a zlaté odlesky mědi. Moderní interiér si poradí i s nerezem nebo niklem, často v kombinaci se sklem. Kov se hodí také do venkovských stavení nebo natural interiérů. A pochopitelně do exteriéru.

Kov interiér odlehčí

Aby působil útulně, je třeba jej zkombinovat s textiliemi, ať už jsou to plédy, deky, polštářky nebo závěsy. Studený dojem tmavého kovu zmírní také teplé barvy, klidně i na stěnách. I z toho důvodu se tento materiál často používá v ložnicích, a to v podobě postele nebo nočních stolků. Na rozdíl od pokojů vybavených čistě dřevem interiér příjemně odlehčí.

Sluší konstrukcím a svítidlům

Pokud se vám kov líbí, ale nechcete s ním často přicházet do kontaktu, uvažujte o nábytku, který doplňuje jen z části. Kovové bývají nosné části stolků, otevřených polic, křesel nebo vitrín do obývacího pokoje. Spíše než leštěné oceníte upravené patinou. Rozhodně neuděláte chybu, pokud se přikloníte ke kovu při výběru svítidel v domácnosti. Tento materiál sluší lustrům, lampičkám i svícnům, skvěle se totiž doplňuje se světlem či ohněm. Kov v této podobě nikdy nevyjde z módy. Stejně jako trámy, které se vyjímají v každém bytě. Buďte in a nechte se inspirovat.

Je to nezničitelný materiál

A to nejlepší nakonec: kovový nábytek je prakticky nezničitelný. Na rozdíl od dřeva se nemůže poškrábat, nesesychá a přežije i vaši generaci. Jeho údržba je velmi jednoduchá, vystačíte si s hadříkem a saponátem. Ve vlhkém prostředí nebo v exteriéru může mít sklony ke korozi, té však lehce zabráníte speciálním povrchovým nátěrem, který vydrží léta.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dvě mouchy jednou ranou. Úchvatné vyhlídky i největší koncentrace léčivých pramenů

Dvě mouchy jednou ranou. Úchvatné vyhlídky i největší...

Tip na podzimní výlet. Vydejte se po stopách...

Přírodní divy Provence, nad kterými se vám bude úžasem...

Praděda automobil, lahodné víno a legendární sýr. Ráj...

Malá, ale nesmírně krásná. Poznejte vavřínovou perlu...

Kam vyrazit k moři na sklonku léta. S naším výběrem...

Zavřít reklamu