Pár tipů, jak si vyrobit originální zahradní nábytek

Tipy a inspirace 15. července 2018 | 11:18 — Kateřina Riegrová
Rozhodli jste se během letní dovolené udělat generální úklid vašeho sklepa, garáže nebo půdy? Buďte opatrní a pečlivě si rozmyslete, čeho se zbavíte. Spousta zdánlivě nepotřebných věcí se dá skvěle využít pro výrobu originálního zahradního nábytku.
Další 2 fotografie v galerii
Dřevěné palety využijete k výrobě zahradního nábytku / Pexels

Léto je v plném proudu a většina z nás kromě dovolené u moře tráví čas na svých chatách a chalupách. Pokud právě vám chybí na zahrádce nebo terase originální venkovní nábytek, máme pro vás pár tipů, jak si ho snadno a levně vyrobit.

Nezbavujte se starých dřevěných palet

Nejoriginálnější a pravděpodobně i nejpohodlnější zahradní nábytek vytvoříte ze starých dřevěných palet. Nejjednodušší a nejrychlejší je lavice, kterou si vyrobíte tak, že paletu rozříznete na dva stejné kusy, které dáte na sebe a přišroubujete nebo přibijete hřebíkem k sobě. Dejte si pozor na ostré hrany, které byste měli dobře začistit, abyste si nezadřeli třísku, a poté lavici můžete natřít nebo namořit.

Finální vzhled lavici dodáte, pokud na ni koupíte sedák nebo si ho můžete vytvořit také doma z molitanu a látky. Dalším velice oblíbeným kouskem z palet je houpací postel. Ta je ještě jedodušší než lavice! Postel si vyrobíte tak, že lano upevníte na všech čtyřech stranách palety a zavěsíte na strom. Jako podsedák vám výborně poslouží stará matrace nebo kus molitanu. 

Z pneumatiky vyrobíte roztomilý otoman

Nejlepší způsob, jak využijete ojeté pneumatiky, je, že si z nich uděláte krásný otoman. Jak na to? Budete potřebovat starou pneumatiku, dřevotřískovou desku, vrtačku, šrouby, provaz, lepidlo a silikon, železné nebo dřeběné nohy. Nejdříve si uřízněte z dřevotřísky dva kruhy, jeden stejně velký jeko je pneumatika a ten druhý cca o 4 cm menší.

Menší deska přijde na horní stranu pneumatiky a ta větší bude umístěna vespod. Obě dřevotřískové desky přišroubujte k pneumatice. Poté si připravte provaz s lepidlem, popřípadě silikonem, kterým celou pneumatiku omotáte. Až bude vše zaschlé, přišroubujte zespodu k dřevotřísce nohy a váš otoman je na světě.

Houpačka pro děti

Chybí vám na chalupě houpačka pro děti? Využijte opět starou pneumatiku, kterou pomocí lana zavěsíte na strom. Tahle rychlovka vám nebude trvat ani pět minut a rozhodně rozzáří oči vašim ratolestem.

Recyklujte starý šicí stroj

Pokud vlastníte starý železný šicí stroj, rozhodně se ho nezbavujte. Uvidíte, jak se staré "poklady" budou ještě hodit. Konstrukce stroje poslouží jako originální stoleček. Odšroubujte vrchní část, somotný šicí stroj, a na železnou konstrukci přišroubujte dřevěnou desku a nový zahradní nábytek je na světě.

Z kabelového bubnu vznikne konferenční stoleček

Letní prázdniny jsou většinou synonymem pro různé technické úpravy. Pokud u vás v okolí parta dělníků používá velké kabely navinuté na dřevěné bubny, určitě se jich neváhejte zeptat, jestli si dřevěný buben nemůžete vzít. Stačí ho natřít nějakou pěknou barvou a připevnit kolečka a máte originální pojízdný konferenční stoleček k vaší sedačce z palety.

Konev na mléko poslouží jako podstavec na květiny

Ze staré kovové konve na mléko, kterou hojně užívaly naše babičky a kterou zaručeně najdete ve sklepě nebo na půdě, vyrobíte efektní podstavec na květiny nebo malý stoleček. U sklenáře si nechte uříznout skleněnou desku, záleží na vás, jaký tvar si vyberete, a tu jednoduše silikonem přilepte na hrdlo konve.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky. Všichni jen zírali

Pravidelné vytírání podlah dá pořádně zabrat. Pořiďte...

Vytáhněte zazimované muškáty. I zažloutlé a neduživé...

Staré džíny je škoda jen tak vyhodit. Jednoduše je...

Spaní na zemi na matraci má své příznivce i odpůrce. Víme,...

Blíží se čas pro jarní výsadbu česneku. Nemůžete sice...

Pořiďte dětem originální zvířátko. Péče o potemníka je...

Zavřít reklamu