Existuje něco mezi saunou a párou? Trendem je biosauna, ve které vydrží děti i nemocní se srdíčkem
Domácí sauny už nejsou v domácnostech žádnou výjimkou. Biosauna je novodobou alternativou a od klasické finské sauny se liší hlavně teplotou a vlhkostí. Zatímco klasická sauna se vyhřívá na teplotu 90 i 120 stupňů Celsia, v biosauně je snížena na příjemných 60 stupňů. Zato vlhkost má vyšší, a to 30 - 60 %. Dá se tedy říct, že je něco mezi finskou a parní saunou. Může být vhodným kompromisem pro všechny, co milují welness, ale nesnesou příliš vysoké teploty nebo jim vadí suchý vzduch.
Nahřát se mohou kardiaci i děti
Biosauna je dobrým tipem pro domácí soukromé spa. Využít se dá totiž nejen k relaxaci, ale také k posílení zdraví. Přispívá k prokrvení těla, prohřívá klouby, svaly, uvolňuje dýchací cesty a pomáhá ke zklidnění činnosti srdce. Na rozdíl od finské sauny je vhodná také pro kardiaky. Nižší teploty jsou rovněž přijatelnější pro děti. Nedoporučuje se však lidem s vysokým tlakem, horečkou, potížemi s průduškami, plísněmi či poruchami srdečního rytmu. To ovšem žádná sauna.
V biosauně můžete relaxovat déle
Proces saunování je v podstatě pokaždé totožný. V biosauně ovšem vydržíte déle než v klasické sauně. Problém tak není čtvrt hodinka ani dvacet minut. Následně se doporučuje ochladit se pod studenou sprchou. Odměnou vám bude uvolněné tělo, čistá pleť bez toxinů a hezky hladká a prokrvená pokožka.
Topidlo si samo hlídá teplotu i vlhkost
Pořídit si lze volně stojící i vestavěné kabiny, a to jak do interiéru, tak do exteriéru. Sauny do domácností se běžně vyrábějí také na míru. Vyhřívá je saunové topidlo kombinované s výparníkem, které si samo hlídá nastavenou teplotu i vlhkost. Aby byly prostory krásně provoněné, doporučuje se přidat některý z esenciálních olejů, který přispěje k absolutní relaxaci v domácím prostředí. Využijte přednosti větší koupelny a dopřejte si kulatou vanu. Může z ní být malé domácí spa, psali jsme zde.