Ložnice podle horoskopu: Víte, na co si jednotlivá znamení zvěrokruhu potrpí?

Interier 26. dubna 2019 | 17:17 — Marie Drahá
Věříte na horoskopy? I ti, kteří jsou vůči nim skeptičtí, musí uznat, že datum narození má něco do sebe. Vyjma základních charakteristik má rovněž vliv na to, kolik člověk narozený v určitém znamení potřebuje spánku a co má rád kolem sebe.
Další 4 fotografie v galerii
Dobře vybavená ložnice je sen každého člověka / Shutterstock

Především ložnice je místem, kde máme možnost více vnímat sami sebe i okolní prostředí. Je to prostor, který slouží primárně k relaxaci a ovlivňuje naše zdraví i intimní život. Málokdy se stane, že se partneři narodí ve stejném znamení, takže je ložnici možné vybavit v jednom duchu. Ale stejně jak dokážou udělat kompromis dvě různá pohlaví, jdou hezky zkombinovat i dvě různá znamení zvěrokruhu.

Beran

Zrozeným v tomto znamení vyhovuje, když je v ložnici chladněji. Nepotřebují spát dlouho, ale když už zaspí, spí tvrdě a mívají živé sny. Často se jim stane, že usnou při televizi. Berany stimuluje v ložnici červená barva. Stačí v podobě malého polštářku nebo dekorace.

Lev

Královské znamení si potrpí na velkou postel a má rádo v ložnici zrcadlo. Lev nerad usíná sám, rád se k někomu tulí. Spí rád a hlavně na zádech. Čím mu uděláte zaručeně radost? Když mu přinesete do postele snídani na podnose.

Střelec

Lidé narození v tomto ohnivém znamení bývají spíš sovy. Do postele chodí pozdě a také si ráno rádi pospí. Většinu spí velmi tvrdě. Aby se však v posteli cítili dobře, mají kolem sebe rádi plno různých polštářů, které evokují útulnost.

Váhy

Rády mají v ložnici intimní atmosféru, takže často zatahují žaluzie i závěsy. Milují, když jsou věci kolem nich v rovnováze – pro partnery tedy stejné noční stolky i stejné lampy. Extravaganci v ložnici nepřipouštějí. Pro Váhy je spánek velmi důležitý.

Blíženci

V ložnici rádi relaxují, ale když na to přijde, také si rádi pospí. Jen se pokaždé potřebují před spánkem zklidnit. Jejich velkou vášní bývá četba, proto v ložnici Blíženců nikdy nechybí police s knihami. Pravidělně leží nějaká rozečtená i na nočním stolku.

Vodnář

Toto znamení je stále v oblacích. I před spaním přemýšlí nad spoustou různých věcí. Zklidnit jej dokáže příjemná relaxační hudba. Pak spí Vodnář jako batole. Rádi mají v ložnici něco zajímavého, čím překvapí – ať už je to originál známého umělce nebo meditační koutek.

Býk

Býci spaní milují, takže si stejně jako Lvi potrpí na velkou postel. Nejraději ji mají v rohu, kde se cítí bezpečně. Vzhled ložnice je pro ně velmi důležitý. Musí být útulná, s polštáři i tlumeným světlem. Potěšíte je i živými květinami.

Panna

Jedná se o velmi citlivé znamení, které by nemělo myslet před spaním na práci, jinak má potíže usnout. Z jeho ložnice by měla více než u kohokoliv jiného vyzařovat pohoda, při které zapomenou na všechen stres. Věří na sílu drahých kamenů.

Kozoroh

Toto znamení má jednu velkou výhodu: dokáže si naordinovat, že jde spát a usne, stejně tak většinou nemívá potíže s ranním vstáváním. Při vybavování ložnice bývá tradiční, stejně jako Býka jej však potěší aspoň jedna živá květina.

Rak

Má potíže se vyspat v cizím prostředí, nejlépe je mu totiž ve vlastní posteli. Protože i tam má někdy problém usnout, udělá mu dobře bylinkový čaj nebo aromatická svíčka. Ty má ostatně v ložnici moc rád. Stejně tak nějaké pozitivní čtivo poblíž. Máte nervy a špatně spíte? Poradíme vám, jak se dobře vyspat i bez prášků a chemie.

Štír

Vyjma období, kdy je něco trápí, postel k životu tolik nepotřebují. Nejživější jsou totiž v noci. Ložnici však mají rádi hezky sladěnou. Potrpí si na barvu polštářků, povlečení i drobných dekorací. Svou intuici podpoří líbivou vůní.

Ryby

S usínám nemají problém, pokud je tedy zrovna něco netrápí. Jsou ale velmi citlivé na zvuky z okolí, proto je pro ně do ložnice vhodná příjemná meditativní hudba. Ryby mívají živé až reálné sny, které si někdy rády zapisují.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Covid se opět raketově šíří. Kde je situace nejhorší a kam můžete vyrazit bez omezení ?

Covid se opět raketově šíří. Kde je situace nejhorší a...

Chorvatská kuchyně: poznejte místní speciality

Černá můra cestovatelů se vrací. Rozběhlá turistická...

Cigareta za tisíce a další nástrahy, kterým letos Češi...

Za co vás čeká v zahraničí tučná pokuta? Pozor na...

Proticovidová opatření řada zemí zrušila. Cestovatelé ale...

Zavřít reklamu