Jak zbavit domácnost zápachu ze zvířecích mazlíčků

Interier 28. září 2017 | 19:56 — Anna Novotná
Mít doma zvířecího mazlíčka přináší nejen radosti, ale zároveň také starosti. Krom pravidelného krmení a procházek, je zapotřebí udržovat jeho příbytek v čistotě.
Většina lidí nesnáší zápach psů a někteří lidé si kvůli tomuto zápachu dokonce rozmyslí, zda si psa vůbec pořídí. / Shutterstock

V dnešním článku vám poradíme, jak eliminovat zápach od zvířecích mazlíčků.

Dezinfekce a úklid

Aby čtyřnozí spolubydlící nenechávali ve vašem bytě „pachové stopy“, nesmíte zanedbávat pravidelný úklid. Občasná nehoda v podobě loužičky by také měla být co nerychleji odstraněna. Můžete přitom využít zcela přírodní prostředky – tedy například octovou vodu, jedlou sodu nebo obyčejnou sodovku, které mají odstranit nejen případnou skvrnu, ale i zápach. Můžete ale sáhnout i po těch z obchodu. A pak je na vás, zda to bude přípravek s chlórem, nebo bez něj.

Větrání je základ

Jako první záchranou brzdou při nepříjemném zápachu ve vašem bytě je okno a větrání, to už každý dobře ví.

Limetku proti zápachu? Funguje to!

Citrusy všeobecně krásně provoní interiér a slupky z citrusů jsou ideálním pohlcovačem pachů.

Zbavte se koberců

Úklid „psí“ domácnosti je nutné vzít to pěkně od podlahy. Máte-li doma psa, zvažte, jestli je nezbytně nutné mít doma také koberce. V těch se totiž drží nejen špína a psí chlupy, ale také zápach. Koberce jsou sice velmi estetické a příjemné pro bosou nohu. Ovšem v domácnostech se psem jsou místem, kde se drží zápach, špína i bakterie.
Je-li to jen trochu možné, velké koberce nahraďte raději několika menšími kusovými koberci, které můžete snadno a často prát. Pokud se nechcete velkých koberců vzdát, pořiďte si kvalitní vysavač, v ideálním případě takový, který zvládne i mokré vysávání.

Psa pravidelně koupejte a češte

Pokud chcete udržet svůj byt svěží, musíte se pravidelně věnovat i údržbě svého psího miláčka. Pravidelné kartáčování vám usnadní spoustu práce při úklidu línajících chlupů a omezí jejich volné poletování po bytě. Je-li to jen trochu možné kartáčujte svého psa venku. Samozřejmostí by mělo být i pravidelné koupání. A ze všeho nejdříve byste měli naučit, že domů nemůže, dokud mu neotřete tlapky. Zabláceného psa, po procházce v podzimní plískanici si dovnitř jen tak jistě nepustíte a důležité je psovi tlapky utírat, i když je venku sucho. I když vypadají na první pohled čistě, i v teplých dnech pejsek domů přinese na tlapkách spousty nečistot a vy koneckonců doma také nechodíte v botech. Většina psů si na utírání tlapek velmi rychle zvykne a vám tahle minuta práce navíc ušetří daleko více času při úklidu.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Akce roku je opět tady. Na novém voze můžete v těchto dnech ušetřit až 200 tisíc

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Tipy, jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý...

Péče o pokojovky v zimě: Pozor na průvan, suchý vzduch,...

Umělecká fotografie je na vzestupu navzdory snadné dostupnosti...

Nekvete vám orchidej? Připravte si zálivku ze dvou...

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Zavřít reklamu