Chcete mít v kuchyni dokonalý přehled? Vsaďte na chytré organizéry

Kuchyně 12. června 2019 | 12:14 — Marie Drahá
Stává se vám občas, že nemůžete najít věci denní potřeby, nebo jste naopak překvapeni, co některé zásuvky ukrývají? Každá věc v kuchyni by měla mít své místo. Učiňte přítrž zmatku jednou provždy a vybavte ji šikovnými organizéry.
Dalších 8 fotografií v galerii
Především velké a hluboké police vyžadují lepší přehled / Internet

Největším nepřítelem systému bývají velké zásuvky, hluboké police a rohové skříňky. Právě tam se často zatoulají věci, které spatří světlo světa jednou za rok, kdy se konečně rozhodneme udělat v nich pořádek. Někdy se pak stává, že kupujeme tytéž pomocníky znovu, protože je celou dobu nemůžeme najít, nebo jednoduše skladujeme nepotřebné věci, které zbytečně zabírají v kuchyni místo. Řešení je nasnadě: vsaďte na šikovné a levné pomocníky, s nimiž udržíte pořádek v kuchyni po celý rok.

Pojezdy jsou základ

Obrovskou výhodu oproti běžným otevíracím skříňkám skýtají výsuvné mechanismy, které jsou dnes standardem každé moderní kuchyně. Po vysunutí šuplíku snadno získáte přehled o tom, co která část ukrývá. Pokud jste tedy majiteli kuchyně staršího data výroby, pouvažujte o této plnovýsuvné variantě. Šikovný řemeslník ji zvládne namontovat i do stávající linky. Nezapomeňte na tiché dorazy, které utlumí časté otevírání šuplíků a nestojí mnoho.

Plastové vyjdou na pár korun

Zapomínat nesmíme ani na vnitřní uspořádání. Zřejmě všichni mají doma organizér na příbory, ale tím to možná končí. Podobným způsobem lze přitom členit také nože, kovové náčiní, stěrky nebo vařečky, které často končí na jedné velké hromadě. Modernější linky mají praktické organizéry už ve výbavě, ostatní mají možnost si je dokoupit. Plastové vyjdou obvykle na pár korun, dřevěné jsou dražší, zase o něco líp vypadají.

A drobnými pomocníky zdaleka nekončíme. Organizéry pro lepší členění už se vyrábí také do velkých a hlubokých zásuvek. Dokonale uspořádat si tak můžete pytlíky s moukou, dózy a zavařovačky, oleje, octy nebo láhve s alkoholem. Stejně tak domácí spotřebiče. Zlepšováků do kuchyně je zkrátka na trhu celá řada a když si jich domů pár pořídíte, nebudete stačit žasnout, jak vám během přípravy jídla usnadní práci. Dokonalý přehled totiž slibuje polovinu úspěchu.

Přehled zajistí i lišty nebo háčky

Ve výčtu chytrých pořadačů do kuchyně nelze zapomenout ani na zásobníky a stojany, stejně tak na závěsné tyče, lišty a háčky. Tím vším lze dovybavit nejen vnitřní část linky, ale také její okolí. Otevřených systémů se nemusíte bát, pokud každé věci vyčleníte konkrétní místo.

Speciální část pak představují rohy kuchyňských linek. Pokud nechcete, aby část nádobí končilo v propadlišti dějin, jednoznačně investujte do rohového systému, který po otevření dvířek vyjede sám ven, případně jej můžete vysouvat sami. Vícepatrový otočný panel se nejčastěji využívá na uskladnění hrnců, jeho využití však záleží jenom na vás. V každém případě se vyvarujte nejčastějších chyb při plánování nové kuchyně.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Tip na podzimní výlet. Vydejte se po stopách nejbarevnějších míst v okolí

Tip na podzimní výlet. Vydejte se po stopách...

Přírodní divy Provence, nad kterými se vám bude úžasem...

Praděda automobil, lahodné víno a legendární sýr. Ráj...

Malá, ale nesmírně krásná. Poznejte vavřínovou perlu...

Kam vyrazit k moři na sklonku léta. S naším výběrem...

Tu krásu nelze popsat slovy, tu zkrátka musíte vidět

Zavřít reklamu