Chcete dostat do interiéru hravost? Vsaďte na barvy a nepravidelné tvary

Interier 11. srpna 2019 | 19:40 — Marie Drahá
Nemusíte mít dům ve stylu Pána prstenů, abyste se v něm cítili pohádkově. Hravost dodají interiéru především správně zvolené barvy, tvar nábytku i obkladové vzory. Přemýšlíte, které zvolit? Inspirujte se našimi tipy.
Dalších 9 fotografií v galerii
Hravost dodá prostoru především kombinace různých barev / Internet

Pokud patříte k většině a zařídili jste si dům v odstínech bílé a dalších neutrálních barvách, můžete do něj vnést zábavu poměrně jednoduše, a to pomocí pestrobarevných dekorací. Stačí přihodit na pohovku několik barevných polštářů a v kuchyni si vystavit puntíkované hrníčky. Nebojte se různých kombinací. V hravém interiéru totiž zdaleka není všechno sladěné do nejmenšího detailu.

Nejste milovníci divokých barev? Klidně vsaďte na pastelové. Byt laděný do žluté, tyrkysové a měkké růžové vám bude připomínat 50. léta a slunečnou pláž. Tvoří styl Miami a hravost mu rozhodně nechybí. A pro všechny, kteří touží interiér oživit trochu radikálněji, přinášíme další tipy.

Barevné dveře jsou šik

Není nutné zůstávat pouze u doplňků nebo barevného nábytku. Proč by musely mít interiérové dveře barvu dřeva, případně jiného neutrálního odstínu? Zkuste být trochu odvážnější a vyberte pořádně sytý barevný odstín, který jim dodá patřičný šmrnc. Ať už zvolíte žlutou, modrou, zelenou, červenou nebo malinovou, není pravda, že musí být všechny interiérové dveře v jedné barvě.

Uložte si knihy zábavně

Nábytkové stěny jsou minulostí. V domácnostech převládají solitérní kousky, které dodají interiéru lehkost. Zbavte se však představy, že musí být pravidelných tvarů s pravoúhlými policemi. Knihy lze ukládat také zábavně. Velmi oblíbené jsou atypické knihovny, které mají police v různých výškách a nepravidelných pozicích. Některé lze dokonce kombinovat podle vlastních představ. Pokud máte knih mnoho, poohlédněte se po designové knihovně zajímavého tvaru.

Objevte různě tvarované police

Otevřené police stěnám sluší, nechají vyniknout nádobí i drobným dekoracím. Chcete pomocí nich dodat interiéru hravost? Pak zapomeňte na klasiku a vyhlédněte si netradiční a různě tvarované police. K dostání jsou v různých velikostech i barevných variantách. Vyzkoušet můžete i tzv. neviditelné police, které budí dojem, že předměty levitují. Jaké jsou žhavé trendy bydlení letošního léta, se dozvíte zde.

Mozaiku? Pak v jasných barvách

Hravost můžete dostat do interiéru také prostřednictvím vhodně zvoleného obkladu. Oblíbenou volbou je mozaika, která představuje stovky různých variant při kombinaci barev, vzorů i povrchů. Drobná bazénová mozaika v sytých a jasných barvách nezklame v koupelně, ani v kuchyni. Vždy však berte v úvahu fakt, jaký máte v místnosti prostor, přísun světla a jak chcete nechat obklad vyniknout.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

Stáří se u koček projevuje i vypadáváním zubů. Je třeba...

Pokud vás už nudí běžně pěstovaná zelenina, zasaďte si...

Aviváž je všestranný pomocník, využijte její potenciál na...

Agresivní ovoce, víno i jiná špína. Mnohé skvrny na...

Volba psa napoví mnohé o vaší povaze. Jorkšíra si...

Jak vybrat nádobí podle materiálu aneb není hrnec jako hrnec

Zavřít reklamu