Kam umístit vanovou baterii? Pokud všude překáží, můžete se bez ní obejít

Koupelna 05. prosince 2019 | 13:00 — Marie Drahá
Vybavujete koupelnu a hodláte si do ní pořídit vanu? Pak jistě uvažujete, jakou k ní přidat baterii. Co se týče designu, výběr na trhu je obrovský. Nastává ovšem otázka, kam baterii umístit. Než přivoláte instalatéra, dobře své rozhodnutí zvažte.
Další 4 fotografie v galerii
Napouštění vody přepadem oceňují především rodiny s malými dětmi / Internet

Vany v prostoru vypadají sice v katalozích hezky, tento luxus si ale může dovolit málokdo. Kvůli nedostatku prostoru má řada lidí vanu umístěnou klasicky podél zdi. Při volbě baterie se tedy zaměříme na tuto variantu.

Těžko by si někdo nechal nainstalovat vodovodní baterii v místě, kam chce složit hlavu. Kdo se často a rád koupe, úmyslně volí baterii u nohou. Když voda zchládne a je potřeba připustit teplejší, nemusí vstávat, ale pohodlně vleže otočí nohou kohoutkem. Na první pohled se jeví tato možnost jako ideální.

Pro děti je ideální přepad

Pokud ale máte menší děti, které se koupou společně, případně si rádi dopřáváte koupel s partnerem, zjistíte, že mít baterii u nohou zas tak ideální není. Řada lidí následně lituje původního rozhodnutí a pro vlastní komfort i bezpečnost svých dětí nechává baterii převrtat do stěny, podél níž vana stojí. Tam už tolik nezavazí, přesto trčí do prostoru, jenž bychom uvítali volný.

Baterii lze schovat pod omítku

Bez klasické vodovodní baterie se přitom lze obejít. Vanu můžete napouštět několika dalšími způsoby. Jedním z nich je napouštění přepadem, které počítá s podomítkovou baterií. K manipulaci vám poslouží ovládací kolečko, na vaně tak není nic, o co byste se mohli uhodit. Voda se napouští po stěně vany a nijak nešplouchá. Především rodiny s dětmi si tento způsob napouštění velmi pochvalují.

Pouhým stiskem nastavíte teplotu

Díky dotykovému ovládání můžete nastavit teplotu vody už předem, a to jediným stiskem. Zdá se vám už během napouštění studená nebo naopak příliš horká? Je možné ji kdykoliv změnit. Bez toho, aniž byste museli střídavě manipulovat s oběma kohoutky.

Přítok ze dna je bezhlučný

Kdo žije ve špatně zvukově izolovaném bytovém domě, ocení přítok vody ze dna. Nemusí všichni sousedi vědět, že se chystáte relaxovat, pokud umístíte přítok vody pod úrovní hladiny – bude tak zcela bezhlučný. Chcete vstupovat do vany bezpečně a pohodlně? Vsaďte na praktická dvířka.

Nechte stékat vodu na záda

Často sedíte u počítače nebo pracujete manuálně a potřebujete čas od času uvolnit krční a zádové svaly? Dejte přednost přítoku vody z podhlavníku. Bude vám stékat kolem krku a páteře dolů, takže vám perfektně nahradí potřebnou masáž. Další předností tohoto systému je, že voda z nejchladnější části vany se vypouští automaticky.

Pozor na přítok a prolisy

A jedna malá rada na závěr. Pokud rádi relaxujete a pořídili jste si vanu s ergonomickými prolisy, ať už zvolíte způsob napouštění jakýkoliv, pohlídejte si, aby voda netekla přímo na ně. Voda by vám zbytečně stříkala po celé koupelně.

Související články
Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Zavřít reklamu