Nejnovější kuchyňské trendy jsou úžasně praktické a nadčasové

Kuchyně 04. února 2020 | 17:56 — Marie Drahá
Přestože bílým kuchyním ještě úplně neodzvonilo, pokud chcete jít s dobou, nezapomeňte v ní letos ani na černou. Slušet bude pracovní desce, ale i takovým detailům, jako jsou úchytky, baterie, svítidla nebo drobné dekorace.
Další 4 fotografie v galerii
Moderní kuchyni oživí tapeta s přírodními motivy / Internet

V kurzu jsou zejména tmavé matné povrchy, které se stále častěji objevují i na kuchyňských skříňkách. Jestli máte v místnosti dostatek světla, nebojte se zvýraznit černou barvou například celou horní část linky nebo vysokou potravinovou skříň. Zajímavě bude vypadat v kombinaci s mechově zelenou, rezavou červenou, korálovou i jednotlivými odstíny modré. Podobné odstíny si ostatně skvěle rozumí i se světlými linkami.

Skladujte až do stropu

V kuchyni je třeba využít podle nejnovějších trendů veškerý prostor, jděte proto do výšky. Vysoké skříně jsou praktické, ukryjí toho totiž skutečně hodně. Například spotřebiče, které nepoužíváte denně a můžete je díky chytrému mechanismu jednoduše vysunout. Nemusíte se tak bát zbytečného nepořádku, vše zůstane za zavřenými dvířky.

Naopak talíře, mísy, šálky nebo sklenice schovávat před očima ostatních rozhodně nemusíte. Jednotlivé sady se budou hezky vyjímat ve skleněné vitríně. Záleží jen na vás, jak průhledné sklo do kuchyně zvolíte. V každém případě odlehčí prostor a v kombinaci s vhodným osvětlením vykouzlí ve vaší kuchyni velmi příjemnou atmosféru. Praktickými LED pásky si můžete nasvítit zásuvky, police i zmíněné vitríny.

Respektujte celistvost prostoru

Stále totiž přetrvává trend otevřeného prostoru, kdy na varné centrum a jídelnu plynule navazuje obývací pokoj. Vzhledem k tomu, že se hranice mezi jednotlivými zónami postupně stírají, měl by nábytek i jednotlivé dekorace na sebe navazovat. Materiál, barvu či detail, který máte v kuchyni, tak nezapomeňte zopakovat v odpočinkové části. V kurzu je letos přírodní kámen, konkrétně mramor, ale nikoliv bílý, ale černý. Jedná se o elegantní a nadčasový materiál, který se v interiéru jen tak neomrzí.

Módě podléhají také úchytky u kuchyňské linky. Ptáte se, jaké letos zvolit? Nejlépe žádné. Zkuste je nechat zapustit do lišty nebo si vyfrézovat otvory do horní části dvířek. Diskrétní otevírání působí stylově a je navíc ohromně praktické na údržbu. Nehledě na to, že už se o vyčnívající úchytky nikdy neudeříte.

Oživte kuchyň přírodní tapetou

Zapomenout nemůžeme ani na tapety, které se stále častěji objevují v kuchyňských interiérech. Nejlépe vyniknou na stěně s policemi nebo svítidly. Vyplatí se vsadit na omyvatelný a lehce udržovatelný materiál. Co se týče motivů, hezky vypadají v kombinaci s linkou přírodní motivy jako stromy, ptáci, vyhýbat se však nemusíte ani geometrickým vzorům. Dále čtěte: Jak kombinovat různé židle u jídelního stolu. Držte se těchto zásad.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bára Basiková si připomíná 30 let od vydání svojí první desky

Hrabat listí, nebo nechat být? Užitečné informace, které...

Nové využití pro staré noviny. Leští, absorbují vlhkost i...

Stačí třicet kaštanů a připravíte mast, která uleví...

Šípky dokáží výrazně pomoci s imunitou. Nálož zdraví z...

Pro koho je kočka ideálním společníkem a kdo by se jí měl...

Pařezy můžete odstranit jinak než tvrdou prací. Pomůže...

Zavřít reklamu