S moderními budíky můžete vstávat biologicky. Jsou zdravější volbou než mobil

Interier 17. února 2020 | 19:17 — Marie Drahá
Mobil na nočním stolku patří mezi nejčastější nešvary dnešní doby. Je přitom všeobecně známo, že modré světlo brání kvalitnímu spánku a do ložnice rozhodně nepatří. Nejčastější výmluvou bývá přitom ranní buzení. Co si raději pořídit kvalitní budík? Moderní přístroje se pyšní celou řadu funkcí.
Dalších 6 fotografií v galerii
Digitální budík je daleko lepší alternativa než mobil / Internet

Klasika je možná retro, ale s digitálními přístroji se rozhodně srovnávat nedá. Nejlevnější typy umí skutečně jen ukazovat čas a zazvonit v určitou hodinu, ale u dražších budíků najdeme už mezi základními funkcemi možnost volby hlasitosti zvonění, výběr zvuku, podsvícení, ukazatel teploty i zabudované rádio.

Zatímco si lebedíte, hraje vaše oblíbená stanice

Před spaním si jednoduše nastavíte čas, kdy se má rádio samo vypnout, takže můžete usínat při hudbě. Stejně tak vás může oblíbená stanice vzbudit nebo začít hrát patnáct minut před nastaveným alarmem, kdy si ji užijete během příjemného lebedění v posteli. Běžnými funkcemi jsou také odložené buzení, opětovné buzení, postupné probouzení i možnost nahrát si do budíku vlastní melodii. Některé budíky lze nastavit i pro buzení více osob, říká se jim také duální.

Můžete mít i klasiku se všemi funkcemi

Je váš byt vybavený v tradičním nebo retro stylu a moderní digitální přístroj se do něj zkrátka nehodí? Výrobci mysleli i na to, a proto uvedli na trh digitální budíky převlečené do staršího kabátu. Velmi designově vypadá na nočním stolku také malá dřevěná krabička, která vypadá nenápadně a rozsvítí se jen při dotyku nebo zatleskání. Co se týče vzhledu, je výběr kvalitních přístrojů opravdu široký a vybrat si může každý.

Největší trend je buzení světlem

Přemýšleli jste někdy o tom, proč se vám v létě vstává z postele líp než v zimě? Důvodem není jen příjemnější počasí, ale především doba, kdy se rozednívá. Člověk je totiž přirozeně naprogramovaný tak, aby vstával s východem Slunce. Mezi nejmodernější funkce digitálních budíků patří proto i buzení světlem. Znamená to, že je přístroj postavený na simulaci vycházejícího Slunce a půl hodiny před buzením pomalu zesiluje. Díky tomu se cítí po probuzení čileji i ti největší spáči.

Malý tip na závěr

Při výběru digitálního budíku si všímejte toho, aby se vám dobře četl – což ovlivní velikost displeje, čísel i jejich vzdálenost. Vyplatí se pořídit si přístroj s napájením do sítě a současně i na baterky. Nikdy nevíte, kdy se vám budík bude hodit na cestách. Dále čtěte: Z rozkládací pohovky nemusí bolet záda. Víme, na co si dát pozor při jejím výběru.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Už máte fotovoltaiku? Pak si k ní pořiďte i elektromobil, určitě neprohloupíte

Nejlepší dárky ke Dni otců 2025

Recept na velikonočního beránka, který je krásně vláčný...

Plánujete malovat kraslice nebo barvit vařená vajíčka? S...

Jak ochránit meruňky proti mrazům? Přichází prudké...

Nejzdravější káva je filtrovaná, shodují se studie. Může...

Peugeot slaví 130 let závodění. Fascinující výstava...

Zavřít reklamu