Kouzlo venkovního vaření aneb jak si co nejlépe zařídit letní kuchyň

Exterier 01. června 2020 | 09:16 — Marie Drahá
Stolování na terase nebo na zahradě je čím dál tím populárnější. A hitem se staly také letní kuchyně. Místo, kde strávíte celé léto, vás přitom nemusí vyjít majlant. Vybudovat si jej můžete i svépomocí. Stačí zrecyklovat několik starých kredenců a nádobí po babičce.
Další 4 fotografie v galerii
Gril a dřez s přípojkou na vodu jsou základem letní kuchyně / Pexels

Zahradní kuchyně mají tu výhodu, že nemusíte být během teplého počasí zavření doma. Umožňují totiž připravovat jídlo na čerstvém vzduchu. Neocenitelné jsou pak v případě, že rádi pořádáte večerní grilování s přáteli, kdy máte všechno potřebné hezky po ruce. Uvažujete o letní kuchyni, ale limituje vás rozpočet? Dá se zařídit i z mála.

Využijte univerzálních modulů

Plnohodnotnou kuchyni máte doma, takže není třeba zařizovat zahradní kuchyni ve stejném duchu. Podstatný je gril, pracovní deska a úložný prostor na nádobí. Jestli chcete ušetřit, využijte staršího vybavení nebo univerzálních modulů, které pořídíte mnohem levněji. Do venkovních kuchyní se hodí kov, dřevo, kámen, cihly i kov. Vyplatí se ovšem instalovat dřez s přívodem vody, kdy nemusíte přenášet nádobí sem a tam. Vodu na oplachování lze navíc využít na zalévání zahrady.

Menší lednici venku oceníte

Záleží na vás, jestli dáte přednost klasickému sporáku, nebo si vystačíte s dvouplotýnkovým vařičem. Bez elektrické přípojky se v každém případě neobejdete. Trouba nebo udírna jsou jen příjemným bonusem. Co však oceníte ve venkovní kuchyni určitě, je lednička. Snadno z ní vytáhnete chlazené nápoje nebo připravený salát.

Kuchyni postavte do závětří

Pokud si chcete letní vaření skutečně užít, dobře si promyslete, kam ji postavíte. Výhodnější je, když bude alespoň zčásti krytá. Závětří je pro situování kuchyně přímo ideální. Myslete přitom také na zpevnění terénu, na němž se budete pohybovat. Vhodná je protiskluzová úprava, díky níž bude vaření venku mnohem bezpečnější. A nezapomeňte ani na pořádné osvětlení. Na půlnoční párty se bude hodit. Dále čtěte: Květináč, taburet i houpačka pro děti. Z pneumatik můžete vyrobit stylové doplňky i dekorace.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Slavní, kteří mají dobré srdce. Podpořit dobrou věc přijeli Roden, Písařík, Svěcený a další

Zdánlivá maličkost, díky které se v horkých dnech vyspíte...

Chraňte se proti klíšťatům i bez chemických repelentů....

I na suché a rozpálené zahradě se může dařit květinám....

Na trampolíně si užijí zábavu děti i dospělí. Při jejím...

Zajímavý dekorační prvek do bytu vás nemusí stát ani...

Jestli vám po každém dešti stojí voda v garáži, je nutné...

Zavřít reklamu