Polštáře by měly ladit. Při jejich výběru se vždy držte důležitého pravidla

Interier 13. července 2020 | 08:43 Marie Drahá
Pohovka v obývacím pokoji se bez polštářů neobejde. Krom toho, že zajistí pohodlí těm, kteří na ní odpočívají, se často stávají jedním z nejvýraznějších doplňků celé místnosti. Sladit polštáře tak, aby do interiéru dobře zapadly, však vyžaduje cvičné oko. Nejlepším vzorcem je pravidlo tří.
Další 3 fotografie v galerii
Kombinace různých vzorů vypadá na pohovce velmi stylově / Pixabay

Stylovějšího vzhledu dosáhnete tehdy, pokud se vyhnete shodným polštářům, ale naopak dáte přednost různým kombinacím. Důležité je však dobře sladit barvy i vzory. Existuje několik způsobů, jak je smíchat, aby interiér příjemně oživily a působily moderně.

Tři barvy

Vzhled polštářů by měl respektovat barvy, které se už v místnosti nacházejí – ať už budete čerpat z barvy stěn, záclon či koberce. Měly by být však nejvýše tři. Můžete zvolit polštáře ve stejné barvě, ale odlišit vzor, aby působily na pohovce zajímavě, případně se přiklonit k osvědčeným barevným kombinacím. Tmavě modrá si rozumí s růžovou a tmavě červenou, tmavě zelená zase s fialkovou a purpurovou. Horčicovou barvu se nebojte smíchat s fialovou a purpurovou, zatímco tmavě červená bude ladit také s oranžovou nebo tmavě zelenou.

Tři vzory

Kombinovat můžete i tři různé vzory na polštářích, na každém z nich by se však měla objevit alespoň jedna barva ze tří zvolených. Nejjednodušší je zvolit nejprve svého favorita a na dalších dvou polštářích pak jednu či dvě barvy zopakovat. Jednobarevný polštář lze díky tomuto pravidlu zkombinovat s květinovým i geometrickým vzorem současně. Stejně tak neuděláte chybu kombinací kostky a proužků nebo pleteninou a tečkovaným vzorem.  

Tři velikosti vzorů

Pokud vás zaujala kombinace různých vzorů, dbejte vždy na to, aby jeden z nich velikostně dominoval. V opačném případě si budou polštáře na první pohled konkurovat. Největší vzor je vhodné doplnit středně velkým potiskem a doplnit nejjemnějším motivem. Dále čtěte: Černá působí v interiéru luxusním dojmem. Vzdávat se jí nemusíte ani v případě malého bytu.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

5 evropských měst, které se vyplatí vidět

5 evropských měst, které se vyplatí vidět

Zahraničí, nebo tuzemsko? Dovolená se letos Čechům...

Trekové boty - vše, co o nich potřebujete vědět

Po stopách toho nejlepšího z Chorvatska. Místa, na která...

Nekonečně krásné ostrovy, které si zamilujete na první...

Autem do Chorvatska. Tipy, jak se vyhnout nekonečným frontám a...

Zavřít reklamu