Moderní přístřešky nad dveře mají obrovskou spoustu výhod
Vchodové stříšky, které jsou na trhu k dostání, se pyšní tím, že jsou odolné i proti krubobití a mají dlouhou životnost. Nejsou ovšem stavěné na velké převisy sněhu padající z velké výšky, velké kusy ledu nebo ohromné rampouchy. Pokud do nich přesto zainvestujete, nebude to na rok ani dva. Vydrží celou řadu let. Máte u domu zádveří? Zkuste ho šikovně a účelně využít.
Stříška by měla ladit s vchodovými dveřmi a jeho okolím. Jak může vypadat? Možností je celá řada. Řemeslníci vám mohou vyrobit přesně na míru dřevěné krovy a na ně položit tašky - stejně jako v případě klasické střechy. Při tomto řešení je však třeba mít na zřeteli, aby před vchodem nevznikl zbytečně tmavý kout. Tato varianta navíc nepatří k nejlevnějším.
Nejčastější je sklo nebo lexan
Hotové stříšky se vyrábějí ze silného akrylového skla i z lexanu. Obojí bývají doplněny hliníkovými profily. Nejčastěji čirá výplň propouští světlo, barvu profilu je možné vybrat hnědou, bronzovou, bílou, také stříbrnou. Téměř všechny vchodové stříšky mají integrovaný dešťový okap. Pokud preferujete nad jednoduchostí zajímavější tvary, které například ladí i se schodištěm, na místě je umělecký kovář. Stříšky se nejčastěji montují na běžnou cihlovou stěnu. Jestli máte dům zateplený polystyrenem, je možné dokoupit montážní set, který obsahuje závitové tyče a chemickou kotvu.
Jak ji čistit?
Čistit klasické vchodové stříšky není nic složitého. Obvykle si vystačíte s teplou vodou s mycím prostředkem a čistým hadříkem, případně houbou. Pozor na písek, který by mohl povrch zbytečně poškrábat. Zakázaná jsou ředidla a nejrůznější žíraviny.