Exteriérové tipy podle Feng shui. Vytvořte si harmonii kolem domu

Exterier 28. července 2019 | 16:08 — Anna Novotná
Feng shui vytváří harmonii a energetickou rovnováhu kolem a uvnitř domu. Toto umění učí rozeznávat pozitivní a negativní energie okolního prostředí, a to včetně veškerých hmotných věcí a osob. Také umožňuje ovlivňovat prolínání energií v náš prospěch.
Další 4 fotografie v galerii
Feng shui domu je určeno jeho vnějškem, interiéry a prostředím / Archiv

Pozitivní energie posiluje, negativní naopak brání, či její následky alespoň potlačuje. Feng shui domu je určeno jeho vnějškem, interiéry a prostředím. Barva a styl střechy, úprava zahrady a interiéry jsou důležitými prvky Feng shui, které pomáhají lidem dosáhnout lepšího zdraví, bohatství, lásky a štěstí.

Základem Feng shui je zajištění harmonie

Uspořádání prostoru podle těchto starobylých pravidel působí pozitivně na náš každodenní život a je tedy nesmírně užitečné. V poslední době se proto stále častěji setkáváme s praktickým využitím tohoto učení v oblasti projektování exteriérů a zahrad.

Výsledný prostor, ve kterém správně proudí energie, vyvolává pozitivní pocity, napomáhá k rozvoji schopností i potlačení rušivých vlivů. Feng shui mistři tvrdí, že neexistuje žádný důvod ke zlepšování čchi interiérů, v případě, že exteriér a okolí jsou negativní a nezdravé. Koupě domu může být vzrušující zážitek, když do procesu výběru nového domova zahrneme filozofii Feng shui. Ať už jde o nákup nového domova, rekonstrukci toho stávajícího, nebo jen zdobení pomocí domácích dekorací, Feng shui poskytuje znalosti, které vám umožní klid a pomohou moudře investovat vaše peníze.

Dobré Feng shui, aplikované v exteriéru, je důležitou součástí síly, koncentrované uvnitř domu. Vždy závisí na výběru vhodných střešních barev, stylu a sklonu střechy, řešení předzahrádky a prostoru před domem a jeho okolí obecně.

Správná konstrukce střechy a dobrý výběr střešní krytiny jsou živnou půdou pro pozitivní Feng shui, stejně tak jako barvy a materiály vybírané pro projektování zahrady. (Dále čtěte: Umění Feng shui ve vašem obývacím pokoji).

Aktivní zahrada

Zásadním prvkem je aktivní zahrada, jejíž součástí jsou zvířata. Nejsou tím myšleni jen domácí mazlíčci, ale například hmyz nebo krtek. Zahrada si žádá též vodní prvek například v podobě jezírka či fontánky. Dle zásad Feng shui je vhodné na zahradu umístit i element ohně, tedy ohniště či gril. Ovšem pozor, tyto dva prvky bychom neměli mít v těsné blízkosti vedle sebe.

Volný a světlý přístup k domu

Z hlediska Feng shui je nejdůležitější přístupová cesta, která do domu symbolicky přivádí energii. Rychlým tipem ke zlepšení je ale také třeba výrazné vyznačení vchodu, ideálně květináči, kameny nebo soškami umístěnými po stranách vchodových dveří.

Také další okolí domu by mělo být prosvětlené, uklizené, umožňující volný přístup k domu. Výhled od vchodu domu směrem ven, tedy do zahrady, by neměl být ničím omezený. To znamená, že ideálně by tam neměl stát ani sloup nebo strom.

Oblé tvary

Současná architektura příliš nefandí oblým tvarům, což je podle Feng shui škoda. Způsobem, jak tyto prvky nahradit, mohou být například oblázky. Podobně uvažujte při koupi zahradního nábytku, zaoblené tvary židlí se již dají poměrně snadno sehnat. U stolů se pak doporučuje obdélník nebo čtverec se zabroušenými rohy. Ideálním materiálem je dřevo, může být ale i kov. A nezapomeňte, že podle Feng shui je správný počet židlí vždy sudý.

Když se Vám něco líbí, tak si to pořiďte

Co je hezké, to přitahuje pozornost a pozornost s sebou přináší energii. To je podstatou Feng shui. 

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Cestování v září: Tipy, kam vyrazit v těchto dnech za...

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...

Zavřít reklamu