Ušpinili jste si boty nebo oblečení od trávy? Se skvrnami si hravě poradí tito domácí pomocníci

Exterier 20. července 2019 | 16:37 — Anna Novotná
Fleky od trávy na oblečení dokáží potrápit nejednu hospodyňku. Nicméně, hravě si s nimi poradí i domácí prostředky. Víme, které zabírají.
Dalších 5 fotografií v galerii
Trávu lze z oblečení i z bot jednoduše odstranit / Shutterstock

Se skvrnami od trávy je to jako na houpačce. Někdy zabere obyčejný prací prostředek, jindy ani ty nejsilnější odstraňovače skvrn. A obzvláště, pokud se jedná o skvrny staršího druhu. A protože se pomalu blíží léto a prázdniny, je potřeba se na tyto typy skvrn dobře "vyzbrojit". 

Technický líh

Možná, že se vám to nebude na první pohled zdát, ale technický líh si skutečně se zeleným barvivem dokáže poradit. Malé množství naneste na houbičku a skvrnu zlehka potírejte. Na houbičku příliš netlačte, abyste nepoškodili barevnost látky. Pokud je skvrna stále vidět, namočte ji do mýdlové vody a pak vyperte. 

Na trávu octem či citronem

Naneste trochu octa na skvrnu a potírejte ji houbičkou nebo hadříkem. Následně vyperte daný kousek oblečení v pračce na klasickou teplotu. Nejen ocet, ale i další kyselé tekutiny by si měly se skvrnou poradit. Třeba citron. Potírejte skvrnu rozkrojeným citronem nebo na ni nakapejte citronovou šťávu. Nezapomeňte látku následně vyprat.

Žlučové mýdlo

Staré dobré žlučové mýdlo, nebo také mýdlo s jelenem, je další skvělý, a hlavně osvědčený způsob, jak se zbavit nevzhledného zeleného fleku. Potřete skvrnu od trávy mýdlem a nechte chvíli působit. Následně vyperte klasicky v automatické pračce na 40 °C.

Na bílé peroxid

Ještě větší problém bývá odstranit travní skvrny z bílého oblečení. Pokud vám nefunguje ani jeden z výše zmíněných postupů, pak vsaďte na peroxid vodíku. Ten odstraní všechny drobné nečistoty, které na látce mohou zůstat. Až poté vyperte v automatické pračce.

Tip s mlékem

Máte-li strach, že vám citron, ocet nebo líh zničí vaši krásné a drahé oblečení, pak můžete otestovat ještě účinek mléka. Namočte ušpiněnou látku přes noc do mléka a následně protřete v rukách. 

Nezapomínejte na údržbu pračky

Pokud se ovšem o pračku nebudete pravidelně starat, nemůžete počítat s tím, že vám prádlo vypere tak, že bude krásně čisté a voňavé. Jak o pračku správně pečovat, se dozvíte v našem dalším článku.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Smutná zpráva obletěla svět: Zemřel Chandler ze seriálu Přátelé. Bylo mu pouhých 54 let

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Tipy, jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý...

Péče o pokojovky v zimě: Pozor na průvan, suchý vzduch,...

Umělecká fotografie je na vzestupu navzdory snadné dostupnosti...

Nekvete vám orchidej? Připravte si zálivku ze dvou...

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Zavřít reklamu