Kam schovat věci před deštěm? Řešením je úložný nábytek i venkovní boxy

Exterier 16. července 2019 | 17:00 — Marie Drahá
Polstry, polštářky, sítě i lampiony – doplňky, které zdobí nejednu terasu. Jenže kam s nimi, když se spustí pořádný liják? V garáži se umažou, v domě mohou zbytečně překážet. Zkuste jim vyčlenit speciální prostor.
Další 4 fotografie v galerii
Záleží na vás, zda dáte přednost úložnému venkovnímu nábytku nebo speciálnímu boxu / Internet

Ideální je myslet na úschovu zahradních věcí už při pořizování venkovního nábytku. Většinou sice vyjde cenově dráž, ale investice do něj se vyplatí hlavně v případě, kdy máte terasu menší a při jejím zařizování počítáte každý centimetr. Dostatek úložného prostoru tak určitě není na škodu.

Šikovné kousky nabízejí úložný prostor

Namísto klasické lavičky si můžete pořídit takovou, která má úložný prostor pod sedákem. Během chvilky do něj uschováte deky, polštářky nebo dětské zahradní hračky. Seženete je z různého materiálu i v nejrůznějším barevném provedení. K dostání jsou dokonce modely, které jsou z odolného plastu, ale těžko byste je rozeznali od dřeva. Některé se otevírají klasicky shora, jiné z boku kvůli lepší manipulaci.

Některé ochrání textil po celý rok

Praktický úložný prostor nabízejí také vybrané stolky, židle či taburety. Uvnitř bývají doplněny výplní, která chrání uložené věci před vlhkostí. A nejen to. Sehnat se dají i kousky, které odolají slunečnímu UV záření a mají mrazuvzdornou ochranu. Zahradní náčiní nebo textil tedy ochrání po celý rok. Potřebujete je přesouvat z místa na místo? Pořiďte si takové, které jsou vybaveny praktickými kolečky.

Doplňkovým řešením jsou boxy

Dobrým tipem jsou rovněž multifunkční kusy nábytku – například taburet, který může posloužit současně jako stolek a ještě se hodí k úschově věcí. Právě tohle splňují například venkovní úložné boxy. Vyplatí se pořídit především tehdy, pokud máte terasu plně vybavenou, ale úložný prostor zatím postrádá. Box můžete vybrat takový, který se vám velikostně i vzhledem na terasu hodí. Toužíte po určité barvě? Ani to není problém. Některé boxy jdou přemalovat a seženete i takové, které jdou zamykat. Nabídka je více než široká. Proměna balkonu či terasy rychle a jednoduše? Zkuste pár osvědčených doplňků.

Kolo nebo sekačka? Pořiďte si zahradní skříň

Potřebujete schovat kolo, skútr nebo sekačku, ale chybí vám garáž? Pak se můžete poohlédnout po víceúčelové zahradní skříni. Je rovněž uzamykatelná a velmi praktická. Některé modely se navíc pyšní opravdu krásným designem.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Zavřít reklamu