Čím si ozdobit zápraží v zimě? Tipy na několik levných dekorací

Exterier 18. listopadu 2019 | 18:55 — Marie Drahá
Sezona dýní, která k podzimu neodmyslitelně patří, se pomalu chýlí ke konci. Okolí domu bude potřeba vyzdobit zimními a brzy také vánočními dekoracemi. Hledáte inspiraci? Máme pro vás několik tipů.
Dalších 9 fotografií v galerii
Světlýlka a lucerny udělají velkou parádu / Depositphotos

Nic nevypadá v exteriéru lépe než přírodniny. Až už zvolíte malé jehličnaté stromky, které připomínají nazdobený stromeček uvnitř domu, nebo kombinací proutí a výhonků révy, určitě nešlápnete vedle. Koule i jehlany, které se z nich nejčastěji vyrábějí, ustojí i mráz, před větrem a sněhem je však lepší chránit je přístřeškem. Stromečky a další zelené dekorace se budou nejlépe vyjímat u vchodových dveří nebo před schodištěm.

Bez světýlek by to nešlo

Zeleň můžete zkrášlit nejrůznějšími ozdobami. Sáhnout lze po kupovaných přírodních dekoracích, případně si jich pár v lese nasbírat. Na stromečku budou hezky vypadat šišky doplněné bílými, zlatými či červenými mašlemi. Zvolit můžete i menší baněčky, které po Vánocích jednoduše odstrojíte. Největší pozornost však upoutají světýlka. Zainvestujte do venkovního osvětlení, které lze bez obav používat několik dalších let.

Vyrobit si věnec je snadné

Zapomenout byste neměli ani na vchodové dveře, které v našich končinách nejčastěji zdobí adventní věnec. V květinářsví seženete celou řadu nádherných věnců, vyrobit si ale můžete i svůj vlastní. Stačí si pořídit korpus, k němu přidrátovat chvojí, několik šišek či dalších přírodnin a ozdobit barevnou stuhou podle svého vkusu. Pokud si na výrobu věnce stále netroufáte, je nejvyšší čas zajít na některý z kurzů, na kterém vás to během jednoho odpoledne naučí. Zjistíte, že je to skutečně hračka.

Oprašte starší věci z půdy

Pokud toužíte mít vchod nápaditější, vsaďte na girlandu. Využít lze k tomuto účelu šlahouny z břečťanu nebo přísavníku a ozdobit svíčkami. Budou se hodit jak nade dveře, tak na zábradlí schodiště. Líbí se vám i výzdoba ve stylu Santa Clause? Pak se zkuste podívat na půdě po starších bruslích a zavěsit je na dveře. Podobnou parádu udělají starší lyže nebo sáňky, které vystavíte z jedné strany vchodu a osvětlíte. Velmi nápaditě bude na zápraží vypadat i vánoční nadílka. Připravíte ji jednoduše z kartonových krabic různých velikostí, jež zabalíte jako dárky.

S lucernami máte výzdobu během chvilky

Světla k zimnímu období neodmyslitelně patří, proto neváhejte a ozdobte svou verandu či zápraží také většími lucernami. Jedná se o působivou dekoraci pro všechny, kteří nemají moc času na složitější výzdobu, a přitom chtějí mít okolí domů hezké alespoň na svátky. Sázkou na jistotu jsou LED svíčky, které ovládáte spínačem na spodní straně. Kouzelnou atmosféru vytvoří také oheň v kamnech uvnitř domu. Jak snadno jej rozdělat a co všechno k zažehnutí použít, zjistíte v článku zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do země neměly uniknout

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do...

Kanárské ostrovy se těší mimořádné oblibě. Navštivte...

Na co se připravit při cestování autem. Pozor, ať si svojí...

I v Čechách si užijete úžasné a navíc zdraví prospěšné...

Kvůli mutacím přibyly další červené země. A na co se...

Pravidla cestování se mění téměř každý den. Aktuální...

Zavřít reklamu