Květináč, taburet i houpačka pro děti. Z pneumatik můžete vyrobit stylové doplňky i dekorace

Exterier 30. května 2020 | 15:03 — Marie Drahá
Je mnoho způsobů, jak si vylepšit zahradu. Pokud patříte k těm, kteří rádi vracejí život starším věcem, nezapomeňte ani na vyřazené pneumatiky. Dají se z nich vyrobit šikovné houpačky a prolézačky pro děti, stejně tak posezení na terasu. Využít je můžete i na záhoně.
Dalších 8 fotografií v galerii
Stará pneumatika ještě stylově poslouží / Archiv redakce

Dojíždíte zimní pneumatiky a už přemýšlíte, jak se jich zbavit? Zkuste jim dát druhou šanci. Překvapivě jim to sluší i na zahradě s květinami. Pokud je z jedné strany opatříte dnem a naplníte zeminou, rázem máte praktické květináče, v nichž lze pěstovat bylinky, ale i převislé muškáty. Naskládejte je na sebe ve tvaru pyramidy a vysaďte do nich, co je libo.

S květinami jim to sluší

Z pneumatik si můžete vyrobit i stylové závěsné květináče. Ještě lépe se budou na zahradě vyjímat, pokud je natřete zářivými barvami. Předtím je ale nutné gumy perfektně umýt a odmastit, suché je pak postříkejte akrylovými spreji, které jsou k dostání v nejrůznějších barvách. Stejně dobře zafungují také klasické syntetické barvy.

Když upevníte pneumatiku na pevný řetěz nebo provaz, lehce ji zavěsíte na strom nebo pod pergolu, kde z ní vytvoříte houpačku – a tu děti milují. Z pneumatik se dají vymyslet prolézačky všeho druhu, klidně si z nich vyskládejte chodník až na konec zahrady, který vysypete kamínky. Když je kreativně zrecyklujete, ušetříte za originální zahradní dekorace.

Jezírko i praktické taburetky

Co třeba zahradní jezírko? I to si můžete vyrobit ze staré pneumatiky. Opatřete její vnitřek nepropustnou fólií a vyplňte vodou. Použijte ideálně vyřazenou gumu z traktoru a vyberte odlehlejší místo v zahradě, kde si díky tomu vytvoříte příjemné zátiší.

S pneumatikami se dá stylově kouzlit na sto způsobů. Záleží, zda přijdete na chuť dekorativní studni nebo vyřezávaným dekoracím, jejichž výroba není nijak složitá. Obrovskou inspiraci najdete na internetu. My vám v naší fotogalerii pod článek nabízíme několik krásných nápadů.

Při domácím tvoření nezapomeňte ani na pohodlné posezení, které si jednoduše vytvoříte z lana a překližky. A pochopitelně staré pneumatiky. Praktické taburetky se budou hodit doma i na zahrádce. Pelíšek pro vašeho čtyřnohého mazlíčka vykouzlíte také raz dva. Dále čtěte: Zahradní dekorace vyrobíte i z věcí, které byste jinak vyhodili. Nebudou vás stát ani korunu.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Hvězda filmu Láska nebeská Keira Knightley chytla covid. Herečka má těžší průběh nemoci a prý se cítí jako odpad

Jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý přes...

Nejčastější chyby při krmení psa, které alespoň jednou v...

Psi občas vyvádějí pro lidi nepochopitelné věci....

Jak uskladnit zelí, aby vám vydrželo až do jara a zůstalo...

Tipy, díky kterým vyčistíte dveře sprchového koutu tak, že...

Jak se zaručeně zbavit nepříjemného vrzání dřevěné...

Zavřít reklamu