Vyrobte si vánoční ozdoby se svými dětmi. Originální, krásné a prakticky zadarmo

Interier 12. prosince 2020 | 10:02 — Klára Sanders
Vánoce jsou čas, který nás spojuje. Hlavně tím, že si uděláme čas na společné aktivity, jako je například vyrábění vánoční výzdoby. Poradíme vám jednoduché techniky vyrábění, do kterých můžete zapojit i vaše ratolesti.
Další 3 fotografie v galerii
Existuje nespočet nápadů, jak si vytvořit originální ozdobičky / Pixabay

Lepený řetěz

Vzpomeňte si na svá léta ve škole, kdy jste ve výtvarné výchově lepili jednoduchý řetěz z barevných papírů. Je to velmi jednoduché, a proto také zábavné i pro opravdu malé děti. Nastříhejte si zhruba centimetr a půl široké pásky z barevných papírů a vytvářejte očka řetězu, které budete lepit jeden po druhém za sebe. Tento rok je v kurzu bílá barva, ale pokud chcete mít stromek veselejší, vyberte barvy, jaké máte rádi.

Vánoční věnec z papíru

Když se řekne vánoční věnec, vybaví se vám spíš ten z jehličnatých větviček. S dětmi si ho ale můžete jednoduše vyrobit i z barevných papírů, lepidla a papírového talíře. Nastříhejte si světle a tmavě zelené proužky barevného papíru. Z papírového talíře odstřihněte dno, aby vám zbyl jen jakýsi korpus. Pomocí lepidla poté naaranžujte pásky jeden vedle druhého kolem korpusu, slepte, dozdobte mašlí a máte hotovo. 

Ozdobičky na stromeček

Je nespočet nápadů, jak si vytvořit originální ozdobičky. Můžete si je třeba upéct. Buď si kupte polymerovou hmotu, rozválejte ji a pomocí vykrajovátek na cukroví vytvořte třeba srdíčka, hvězdičky nebo kolečka, na které obtiskněte větvičku. Před pečením do nich nezapomeňte udělat dírku, abyste je měli za co zavěsit na stromek. Použít můžete i vizovické těsto nebo perníčky.

Spoustu zábavy si užijete i s ozdobičkami, které už doma máte. Jestliže máte obyčejné jednobarevné, můžete je pomalovat fixami, barvami na sklo nebo i temperami. Skvělý materiál k tvorbě nám nabízí i příroda. Ozdobičky z šišek, vlašských oříšků, buráků nebo kaštanů vypadají také krásně.

Vystřihování z papíru

Nejjednodušší a nejlevnější výzdobu si doma pořídíte z papíru. Ideální je, že vám s ní mohou pomáhat právě vaše děti. Čtyřikrát přehněte papír, až se vám vytvoří úzký trojúhelník. Nakreslete na něj dětem šablonu, kterou je nechte vystřihnout a uvidíte, jak krásné vločky vám vzniknou. Vločky pak můžete nalepit na okno, zavěsit na stromeček nebo z nich udělat závěsnou dekoraci třeba na lustr či strop.

Ručně vyráběná přáníčka

Nechte také děti, aby vám pomohly s vytvářením novoročních přáníček. Opět použijte k výrobě papír, se kterým zvládnou pracovat i velmi malé děti. Psali jsme také: Jednoduché a levné nápady, jak si vyzdobit okna před Vánocemi

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Seriálová hvězda Radim Fiala alias doktor Hanák: Praktikuji rozumný adrenalin

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Tipy, jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý...

Péče o pokojovky v zimě: Pozor na průvan, suchý vzduch,...

Umělecká fotografie je na vzestupu navzdory snadné dostupnosti...

Nekvete vám orchidej? Připravte si zálivku ze dvou...

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Zavřít reklamu