Užitečné rady při zařizování dětského či studenstkého pokoje. Inspirujte se krásnými nápady

Interier 06. listopadu 2017 | 20:47 — nov
Pokud plánujete zařídit svému dítěti nový pokojíček, pak vám mohou být užitečné rady a tipy týkající se inspirace do dětského pokoje. Při plánování dětského pokoje je zapotřebí vše pořádně naplánovat.
Dalších 30 fotografií v galerii
Stačí dobrý nápad / Internet

Děti poměrně rychle rostou a mění se i jejich potřeby, proto s tímto vývojem při nákupu veškerého nábytku a vybavení počítejte. Dětský pokoj by měl být uzpůsoben a zařízen tak, aby byl pro vaše děti místem pro odpočinek i hry.

Při zařizování dětského pokojíčku dbejte na tyto zásady:

 • Pokoj by neměl být tmavý. Světlá místnost působí také opticky větší, což je určitě žádoucí. Na stěny proto zvolte nějaké jemné pastelové barvy, které budou pro oči příjemné. 
 • Povaha a záliby dětí vašich dětí jsou nejdůležitější a od toho by se mělo odvíjet celé vybavení.
 • Cokoliv budete do dětského pokoje vybírat, myslete zejména na bezpečnost!
 • Z nábytku je nutné pořídit hlavně postel s kvalitní matrací, psací stůl, vhodnou židli, šatní skříň, věšák, police, krabice či kontejnery na knihy a hračky.
 • Myslete na prostor na hraní. Nepřeplňte pokoj nábytkem, protože pokojíček je přece především herna pro vaše děti. Indiánské teepee vypadá v interiéru velmi hezky a dětem poskytne úžasný koutek na čtení, skrýš nebo útulné místo na hraní.

 • Pokud dítě ještě nechodí do školy, většina jeho činností probíhá právě na podlaze. Je proto nutné zajistit, aby byla podlaha teplá, příjemná a snadná na údržbu. Ideální jsou dětské koberce nebo kusové koberce menších rozměrů s hravým motivem.
 • Dítěti, které chodí do školy, můžeme pořídit nábytek, který takzvaně roste s ním. Například otáčecí nastavovací židle, posunovací stůl, atd. Oblíbené jsou pohodlné sedací vaky. 
 • Celkový styl a design pokoje pak můžete krásně doladit vhodnou barvou stěn, tapetami či nejrůznějšími bytovými doplňky v požadované barvě. Krásně vypadají také samolepky na zeď a různá světýlka. Fotografie v galerii.
 • V malém prostoru můžete pro větší školáky a studenty využít patro na spaní. Úložný prostor pod ním může posloužit například jako šatní skříň.
 • Některé děti budou rády překvapené, ale jiné se chtějí na úpravě svého pokoje podílet, aby byl přesně podle jejich představ. Větší školáci a studenti do výbavy pokoje, barev a celkovéhu designu rádi mluví. 
 • Zařizujte pokojíček tematicky. Pokud víte, že vaše dítě si potrpí na nějakou postavičku z pohádky nebo miluje loďe či letadla nebojte se zařadit tohle téma do pokoje. Jednoduchými pomocníky jsou samolepky na zeď. Dnes bez problému koupíte samolepky na zeď různých tvarů, barev a stylů. Vypadá to nápaditě a dá to minimum práce. Můžete také na stěnu nakreslit barvami nějaké pěkné malby, nebo nechat dítě, aby vám pomohlo a vneslo tak do pokoje trochu samo sebe.

Ve fotogalerii vám nabízíme několik krásných inspirací na dětské a studentské pokojíčky.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestovatelská mapa se opět mění. Připravte se na velké komplikace

Cestovatelská mapa se opět mění. Připravte se na velké...

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do...

Kanárské ostrovy se těší mimořádné oblibě. Navštivte...

Na co se připravit při cestování autem. Pozor, ať si svojí...

I v Čechách si užijete úžasné a navíc zdraví prospěšné...

Kvůli mutacím přibyly další červené země. A na co se...

Zavřít reklamu