Jak zařídit, aby se děti při rozbití skla nepořezaly o střepy? Stačí k tomu tato nenápadná vychytávka

Interier 20. dubna 2018 | 11:04 — Marie Drahá
Zrcadla, prosklené knihovny, okna i dveře. Není domácnost, ve které by chybělo sklo. Střepy v domě jsou však noční můrou všech, kdo mají doma menší děti. Ochrana naštěstí existuje. Jmenuje se bezpečnostní fólie.
Další 3 fotografie v galerii
Nebezpečí, které skýtají skleněné plochy, můžete snížit na minimum / Pixabay

Nestává se to sice denně, ale výjimka potvrzuje pravidlo. Děti se honí po domě a narazí do skleněných dveří. Někdo zavadí o špatně usazené zrcadlo. Vandal hodí do okna kámen. Italské manželství a házení talířů. Všechny tyto situace mohou znamenat jediné: nebezpečí zranění. Poradíme vám, jak ochránit okna a prosklené dveře před rozbitím. Nalepte na ně bezpečnostní fólie.

Vyberte ten správný druh

Ochranné fólie představují nejjednodušší způsob, jak zajistit sklo před vysypáním a poraněním osob. Na trhu je hned několik druhů. Základním typem je čirá fólie, která slouží k ochraně ploch, kde hrozí rozbití a poranění – zejména nejmladších členů rodiny. Lze ji aplikovat na různá zrcadla, zábradlí, balkonové dveře, prosklený nábytek, knihovny. Stát se může cokoliv, ale s fólií máte alespoň jistotu, že v případě rozbití nebudou následky tak drastické.

Zesílenou ochrannou fólii na sklo doporučují výrobci hlavně do míst, kde se pohybuje hodně lidí. Nemusí to být přitom škola nebo úřad, ale klidně vaše početná domácnost. V případě použití fólie má sklo tu vlastnost, že střepy zůstávají pro rozbití nalepené na fólii. Vyhnete se tak propadnutí sklem nebo ostrým úlomkům, které mohou odletět do prostoru. Nejsilnější třívrstvá folie má asi 0,35 milimetrů a dokáže ochránit i před vandaly! Nalepená na oknech snižuje riziko prohození kamenů nebo zápalných lahví. Současně umí udržet rozbité sklo a střepy pohromadě a ochrání tak před poraněním.

Čiré a nenápadné

Jak vypadají? Bezpečnostní fólie jsou velmi nenápadné. Pokud o nich nikomu neřeknete, nikdo o nich také nebude vědět. A jeden další bonus – fólie jsou odolné proti poškrábání. Zadržují také až 98 % UV záření a tím zabraňují stárnutí interiéru. Cena za metr čtvereční vychází na stovky korun. Sklo se skvěle doplňuje s betonem. Jak si jej dopřát v koupelně jsme psali zde.

Náš tip:

K instalaci de facto nikoho nepotřebujete, zvládnete to sami. Pokud si nejste jisti vlastní šikovností, můžete si objednat montáž u firmy, u které fólii koupíte.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Zavřít reklamu