Zařizujete si bydlení? Vsaďte na nadčasovou kombinaci dřeva a kovu
Vybavit si dům kompletně kovem by opravdu působilo studeně. Pokud si jej však domů pořídíte v podobě postele, židlí, konferenčního stolku, regálu nebo lustru, nešlápnete vedle. Připomíná dávné časy a společně s teplým dřevem dokonale dotváří jakýkoliv styl.
Zatímco do industriálního bytu se bude hodit čisté železo, hliník nebo ocel, rustikální prostory oživí mosaz a zlaté odlesky mědi. Moderní interiér si poradí i s nerezem nebo niklem, často v kombinaci se sklem. Kov se hodí také do venkovských stavení nebo natural interiérů. A pochopitelně do exteriéru.
Kov interiér odlehčí
Aby působil útulně, je třeba jej zkombinovat s textiliemi, ať už jsou to plédy, deky, polštářky nebo závěsy. Studený dojem tmavého kovu zmírní také teplé barvy, klidně i na stěnách. I z toho důvodu se tento materiál často používá v ložnicích, a to v podobě postele nebo nočních stolků. Na rozdíl od pokojů vybavených čistě dřevem interiér příjemně odlehčí.
Sluší konstrukcím a svítidlům
Pokud se vám kov líbí, ale nechcete s ním často přicházet do kontaktu, uvažujte o nábytku, který doplňuje jen z části. Kovové bývají nosné části stolků, otevřených polic, křesel nebo vitrín do obývacího pokoje. Spíše než leštěné oceníte upravené patinou. Rozhodně neuděláte chybu, pokud se přikloníte ke kovu při výběru svítidel v domácnosti. Tento materiál sluší lustrům, lampičkám i svícnům, skvěle se totiž doplňuje se světlem či ohněm. Kov v této podobě nikdy nevyjde z módy. Stejně jako trámy, které se vyjímají v každém bytě. Buďte in a nechte se inspirovat.
Je to nezničitelný materiál
A to nejlepší nakonec: kovový nábytek je prakticky nezničitelný. Na rozdíl od dřeva se nemůže poškrábat, nesesychá a přežije i vaši generaci. Jeho údržba je velmi jednoduchá, vystačíte si s hadříkem a saponátem. Ve vlhkém prostředí nebo v exteriéru může mít sklony ke korozi, té však lehce zabráníte speciálním povrchovým nátěrem, který vydrží léta.