Exotický materiál, který vás vrátí zpátky na dovolenou. Dopřejte si ho doma v co největší míře

Interier 24. července 2018 | 13:18 — Marie Drahá
Je přírodní a v interiéru působí až exoticky. O tom, jak je odolný, svědčí i skutečnost, že se v Asii běžně používá jako lešení. Bambus má hned celou řadu výhod: navíc se na něm tolik neusazuje prach, což je výhodné jak pro alergiky, tak pro úklid.
Dalších 7 fotografií v galerii
Elegantní přírodní sedačka, která se jen tak neprošoupe / Shutterstock

Bambus je dutý materiál, který dokáže sloužit celá léta. Během výroby se nejčastěji řeže, krájí, štípe nebo laminuje – v závislosti na tom, pro jaký druh produktu je určen. Z bambusu se vyrábí stoly, židle, pohovky, skříně, komody, lehátka i paravány. Někdy se tento materiál kombinuje i s dalšími přírodninami, jako jsou teak, ratan nebo mořská tráva. Přidává se rovněž do oblečení. Oblíbené jsou bambusové ručníky, které skvěle sají, také ponožky, jež lépe odvádějí pot.

Když s ním šetříte, místnost oživí

V českých domácnostech se bambus nejčastěji objevuje v podobě sedacích souprav, ale také postelí. Aby byl pohodlný, je lepší jej opatřit podsedáky či poltáři, které ladí se zbytkem interiéru. Vypadá pak velmi stylově. Bambusovým nábytkem lze vybavit prakticky celý byt, ale zajímavěji vypadá, pokud se tváří jako solitér. Tak totiž místnost spíše oživí. Znáte futon? Variabilitu a komfort japonských matrací si zamilujete, psali jsme zde.

Bambus do koupelny? Ideální

Bambusu na rozdíl od některých dřevin nevadí vlhko. Pokud tedy uvažujete, jakým nábytkem či doplňky vybavit koupelnu, neváhejte. Díky svému vzhledu se hodí i do malých prostor – místnost totiž nijak zbytečně nezatěžuje, působí spíš odlehčeně. I proto najde uplatnění také v zimních zahradách nebo jako posezení u krytých bazénů.

V exteriéru je nesmrtelný

Řada lidí si pořizuje nábytek z bambusu také na terasu. Podle výrobců je odolný vůči nejrůznějším rozmarům počasí, přesto někteří doporučují jej před vytrvalým deštěm chránit. Navzdory tomu je zahradní nábytek z bambusu například v kombinaci s hliníkovou konstrukcí označovaný jako nesmrtelný. Navíc působí opravdu elegantně.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci jsou na stopě příčiny záhadného umírání korálů v Karibiku. Důvod je poměrně prostý

Přidejte k okurkám zálivku z této běžné potraviny a plodit...

Vyrobte si levný domácí postřik na mšice bez chemie. Už...

Tipy na snadné odstranění etiket ze sklenic

Jak správně sklízet rybíz, aby dlouho vydržel a přitom jste...

Technoratan na zahradu není špatnou volbou. Vydrží vám déle...

Zapomeňte na vodu. Orchideje zalévejte touto běžnou...

Zavřít reklamu