Pár snadných kroků, jak změnit vzhled ložnice

Interier 08. srpna 2018 | 12:10 — Kateřina Riegrová
Ložnice patří hned po kuchyni mezi nejdůležitější místnosti ve vašem bytě. Toužíte po novém vzhledu, ale nemáte dostatek financí? Tady je pár jednoduchých triků, jak oživit ložnici.
Další 4 fotografie v galerii
Nebojte se výrazného osvětlení / Pexels

Pokud se bojíte radikální změny, na kterou zatím nejste připraveni, využijte k vyladění ložnice malé dekorativní úpravy.

Nebojte se výrazných barev

Máte pocit, že je vaše ložnice ponurá a smutná? Přesto se bojíte výrazného nátěru stěn? Začněte s drobnými úpravami. Stačí si pořídit pár výrazných polštářků, přehoz přes postel nebo nové závěsy ve výrazných barvách. V tomto případě můžete zvolit například fialovou, červenou, sytě modrou nebo zlatou barvu.

Vyměňte noční stolky

Výrazným prvkem ložnice jsou noční stolky. Pokud vyměníte své staré dřevěné noční stolky za nějaké modernější, rozhodně tím vylepšíte celý vzhled. Doporučujeme zvolit kov a sklo nebo výrazně barevné designové noční stolky z plastu.

Sáhněte po tapetě nebo nástěnné malbě

Pokud jste si v minulosti zařídili ložnici v čistých světlých barvách a nyní se vám zdá, že je tato místnost příliš sterilní, oživíte ji nástěnnou malbou nebo tapetou. Velmi populární jsou květinové vzory nebo tapeta se vzorem ze sametu. Ta vypadá luxusně a nebude vás stát majlant. Pokud je vaše ložnice menších rozměrů, rozhodně se vyvarujte tmavých barev na všech stěnách.

Zapracujte na uspořádání

Pokud vám prostor dovolí, zkuste změnit uspořádání ložnice. Přesuňte postel více do prostoru. Před postel pořiďte pěkný běhoun nebo zajímavou lavici s úložným prostorem. Do rohu můžete pořídit designové křeslo s vysokou lampou, které navodí pocit relaxační zóny. 

Vyměňte čelo postele

Zdánlivě malá změna čela postele výrazně ovlivní vzhled celé místnosti. Zkuste trochu experimentovat, ale předem si ujasněte, jakým směrem se chcete ubírat. Máte rádi retro, nebo moderní vzhled?

Zaměřte se na osvětlení

Vyměňte staré a nudné lampičky na nočním stolku. Pokud jste odvážní, pořiďte dvě rozdílné lampy, které umístíte po stranách postele. Můžete také vyměnit hlavní stropní lustr v ložnici. Velice efektivní jsou spuštěná světla do prostoru s odkrytou žárovkou. Ta vám v ložnici navodí nevšední atmosféru. Pokud jste odvážní experimentovat, můžete si podél skříně nebo stěny nalepit pás s LED světly.

Rozšiřte úložný prostor

Pokud máte nedostatek místa v ložnici, zkuste postel přemístit více do prostoru a vytvořit za ní úložný prostor. Za čelem postele můžete z druhé strany umístit například svoji knihovnu. Další praktickou radou je umístění poliček na stěnu. Ty můžete zavěsit nepravidelně a uspořádat na ně třeba knihy nebo pokojové květiny.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

Stáří se u koček projevuje i vypadáváním zubů. Je třeba...

Pokud vás už nudí běžně pěstovaná zelenina, zasaďte si...

Aviváž je všestranný pomocník, využijte její potenciál na...

Agresivní ovoce, víno i jiná špína. Mnohé skvrny na...

Volba psa napoví mnohé o vaší povaze. Jorkšíra si...

Jak vybrat nádobí podle materiálu aneb není hrnec jako hrnec

Zavřít reklamu