Zbavte se negativních energií v obývacím pokoji. Vytvořte z něj dokonalé místo pro relax

Interier 18. listopadu 2018 | 11:11 — Marie Drahá
Jak je možné, že bychom na některých místech dokázali sedět celé hodiny a další opouštíme hned, jak je to jen možné? Staří Číňané v tom mají jasno: mohou za to energie. Nejinak je tomu v případě obývacího pokoje, kde trávíme večery a vítáme přátele. Existuje několik zásad, kterých je dobré se při zařizování místnosti držet.
Dalších 5 fotografií v galerii
Obývák je místem, kde se můžeme zrelaxovat po celodenní práci / Shutterstock

Obývák je místem, kde se můžeme zrelaxovat po celodenní práci, a je také místností, kde pravidelně hostíme návštěvy. Skutečnost, jakým dojmem působí na nás i na ostatní, má na svědomí hned několik věcí. V prvé řadě je to umístění pokoje v rámci bytu či domu. Zatímco nejméně vhodná je jeho orientace na sever, nejlepší variantou je směřovat obývák na západ, jihozápad či jihovýchod.

Nalaďte se už při vstupu do místnosti

První dojem si uděláme už v okamžiku, kdy do pokoje vstupujeme. Vchod do obýváku by měl být čistý a dostatečně osvětlený. Na co nám padne nejdříve zrak? Určitě by to nemělo být zrcadlo, které odráží pozitivní energii zpět, ale něco příjemného - ať už je to oblíbený obraz, jenž v nás evokuje radost, nebo fotografie našich blízkých.

Nikdy neseďte zády ke dveřím

Důležitou roli hraje také umístění nábytku v obývacím pokoji. Když postavíte pohovku zády ke dveřím, jen těžko se zbavíte nepříjemného pocitu, že vás může kdokoliv kdykoliv překvapit. Sedačka by proto měla stát čelem, případně bokem ke vchodu. Ostatní sedáky (křesla, taburety i podnožky) je vhodné umístit pomyslně do kruhu, ale stále tak, aby všichni viděli na vchod.

Stůl by měl být vždy upravený a čistý, ideálně s živými květy ve váze. Vhodné jsou do obýváku také rostliny se zakulacenými listy. Špičatým je lepší se vyhýbat. Feng shui obecně preferuje minimum ostrých hran, které podle učení mohou znamenat ostré vztahy. Vždy je lepší vyvážit je oblinami – ať už je to kulatý podsedák, stolek nebo kobereček.

Televizi raději upozaďte

Televizi, která nechybí ve většině domácnostech, je nejlepší umístit ke stěně. Určitě by neměla být středobodem společenských prostor. Tuto výsadu mohou mít naopak kamna nebo krb, které se do místnosti, kde se setkávají lidé, vyloženě hodí.

Posviťte si do všech koutů

Nedostatek světla znamená negativní energii. Snažte se proto vnést do místnosti dostatek světla. Můžete si pomoci světlou výmalbou stěn, rostlinami, zrcadly i dekoračními lampičkami. Jen tak může všemi zákoutími protékat pozitivní energie čchi.

Využijte sílu zrcadel

Zrcadla mají tu moc, že odrážejí vše, co mají před sebou. Jakkoliv se nehodí do ložnice, v obýváku znamenají celou řadu výhod. Přináší do místnosti spoustu světla, opticky ji zvětší a zachycují šťastné okamžiky s rodinou nebo přáteli.

I dekorace hrají svou roli

Pamatujte, že méně znamená více. Nesnažte se obývací pokoj přeplňovat nábytkem ani všemožnými dekoracemi. Zbytečně přitahují prach, což se rovněž neslučuje se zásady feng shui. Důraz klaďte spíš na čistotu, pořádek a intimitu. Chcete se zbavit negativních energií v domě? Udělejte to i pomocí obyčejné vody.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Zavřít reklamu