Jak zbavit domácnost zápachu ze zvířecích mazlíčků

Interier 28. září 2017 | 19:56 — Anna Novotná
Mít doma zvířecího mazlíčka přináší nejen radosti, ale zároveň také starosti. Krom pravidelného krmení a procházek, je zapotřebí udržovat jeho příbytek v čistotě.
Většina lidí nesnáší zápach psů a někteří lidé si kvůli tomuto zápachu dokonce rozmyslí, zda si psa vůbec pořídí. / Shutterstock

V dnešním článku vám poradíme, jak eliminovat zápach od zvířecích mazlíčků.

Dezinfekce a úklid

Aby čtyřnozí spolubydlící nenechávali ve vašem bytě „pachové stopy“, nesmíte zanedbávat pravidelný úklid. Občasná nehoda v podobě loužičky by také měla být co nerychleji odstraněna. Můžete přitom využít zcela přírodní prostředky – tedy například octovou vodu, jedlou sodu nebo obyčejnou sodovku, které mají odstranit nejen případnou skvrnu, ale i zápach. Můžete ale sáhnout i po těch z obchodu. A pak je na vás, zda to bude přípravek s chlórem, nebo bez něj.

Větrání je základ

Jako první záchranou brzdou při nepříjemném zápachu ve vašem bytě je okno a větrání, to už každý dobře ví.

Limetku proti zápachu? Funguje to!

Citrusy všeobecně krásně provoní interiér a slupky z citrusů jsou ideálním pohlcovačem pachů.

Zbavte se koberců

Úklid „psí“ domácnosti je nutné vzít to pěkně od podlahy. Máte-li doma psa, zvažte, jestli je nezbytně nutné mít doma také koberce. V těch se totiž drží nejen špína a psí chlupy, ale také zápach. Koberce jsou sice velmi estetické a příjemné pro bosou nohu. Ovšem v domácnostech se psem jsou místem, kde se drží zápach, špína i bakterie.
Je-li to jen trochu možné, velké koberce nahraďte raději několika menšími kusovými koberci, které můžete snadno a často prát. Pokud se nechcete velkých koberců vzdát, pořiďte si kvalitní vysavač, v ideálním případě takový, který zvládne i mokré vysávání.

Psa pravidelně koupejte a češte

Pokud chcete udržet svůj byt svěží, musíte se pravidelně věnovat i údržbě svého psího miláčka. Pravidelné kartáčování vám usnadní spoustu práce při úklidu línajících chlupů a omezí jejich volné poletování po bytě. Je-li to jen trochu možné kartáčujte svého psa venku. Samozřejmostí by mělo být i pravidelné koupání. A ze všeho nejdříve byste měli naučit, že domů nemůže, dokud mu neotřete tlapky. Zabláceného psa, po procházce v podzimní plískanici si dovnitř jen tak jistě nepustíte a důležité je psovi tlapky utírat, i když je venku sucho. I když vypadají na první pohled čistě, i v teplých dnech pejsek domů přinese na tlapkách spousty nečistot a vy koneckonců doma také nechodíte v botech. Většina psů si na utírání tlapek velmi rychle zvykne a vám tahle minuta práce navíc ušetří daleko více času při úklidu.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vznášející se sovětské monstrum mělo zdolat jakýkoliv terén. Bylo určeno pro bleskové útoky

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Plzáci začínají klást vajíčka. Když je nezastavíte,...

Lahodné míša řezy: Připravte si je doma podle receptu...

Vyzrajte na plevel chytře: Použijte vroucí vodu nebo směs z...

Zlikvidujte mšice bez chemie. Vyrobte si účinný postřik z...

Zavřít reklamu