Umění Feng Shui ve vašem obývacím pokoji

Interier 02. dubna 2019 | 11:28 Anna Novotná
Klasické čínské Feng Shui spočívá ve vědění toho, jak dosáhnout vyrovnanosti, postarat se o zdravé prostředí domova, ochránit jej a přivést do něj bohatství a štěstí. Posezení je zóna pohodlí, místo setkávání rodinných příslušníků, kde sledují televizi nebo jen společně relaxují.
Dalších 5 fotografií v galerii
Starověké čínské Feng Shui je umění zabývající se koncepcí místnosti. Vytváří vyvážené, relaxační a atraktivní interiéry, vnášející harmonii do života lidí / Archiv

Dobrý Feng Shui design dělá obývací pokoj pohodlným, příjemným, dobře osvětleným a teplým místem, vyzývajícím k navazování nových vztahů a utužování těch původních.

Profesionálové v oboru Feng Shui dobře vědí, že centrum obývacího pokoje je zóna štěstí. V duchu tohoto umění zařizování je důležité nechat v obývacím pokoji nějaký otevřený prostor, abyste přilákali domů harmonii a pohodu. Zajistěte také, aby v místnosti nebyly žádné předměty, které by bránily lidem vstoupit dovnitř. Objekty a kusy nábytku, které blokují hladké proudění pozitivní energie, musí být odstraněny.

Zelené pokojové rostliny, květinová výzdoba a měkké osvětlení pomáhají vytvořit příjemnou atmosféru. Správné umístění nábytku a živé floristické prvky v místnosti pomáhají pozitivní energii proudit po prostoru a spolupodílet se tak na otevřenosti a vzdušnosti celkového designu daného pokoje. Televize umístěná v rohu je prvek, který přitahuje prosperitu a posiluje Feng Shui zónu bohatství. Knihovny a skříně mohou vydávat destruktivní energie, takže by měly být uzavřeny, aby obývací pokoj vypadal organizovaně a upraveně.

Průvodce rozmístěním nábytku nedoporučuje stavět dřevěné police do jihozápadní, severovýchodní nebo středové části vašeho pokoje. Designéři praktikující umění Feng Shui nedoporučují obtěžkávat stěny skleněnými policemi, pokud se váš obývací pokoj nachází v severní části domu. Můžete ale zdi obýváku ozdobit osobitými dekoracemi - například vašimi rodinnými fotografiemi. Fotografické kolekce však musí obsahovat fotografie všech členů rodiny, kteří žijí v domě.

Nohy a podstavce nábytku v obývacím pokoji by měly být zaobleny anebo oříznuty v úhlu 45°, aby nebránily proudění energií. Rohy místností a ostré hrany mohou být ozdobeny krásnými pokojovými rostlinami s kulatými listy anebo pnoucími květinami.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Za co vás čeká v zahraničí tučná pokuta? Pozor na oblíbenou zábavu Čechů

Za co vás čeká v zahraničí tučná pokuta? Pozor na...

Proticovidová opatření řada zemí zrušila. Cestovatelé ale...

5 evropských měst, které se vyplatí vidět

Zahraničí, nebo tuzemsko? Dovolená se letos Čechům...

Trekové boty - vše, co o nich potřebujete vědět

Po stopách toho nejlepšího z Chorvatska. Místa, na která...

Zavřít reklamu