Tajemná a sexy! Takové může být černá barva v interiéru

Interier 09. dubna 2017 | 07:14 — redakce
Černá není technicky vzato ani barva – jde o neutrální tón barevného spektra, mající překvapivě neuvěřitelné množství odstínů a variací. Je to dramatická barva a vedle bílé představuje nejvýraznější kontrast, jaký může vůbec vzniknout.
Dalších 6 fotografií v galerii
Tento potemnělý odstín si své místo v lidském obydlí razil dlouhou dobu a prakticky se černé barvy tak trochu zdráháme dodnes. / Plus.cz

S metalickým zlatem, stříbrem, mědí a mosazí vytváří luxusní vzhled a přední interiéroví designéři tyto kombinace používají aby podtrhli mužnost, eleganci a exkluzivitu „milionových“ interiérů.

Praktický design jedině v černé

Černá se také často používá na různé spojovací a dělící prvky, které tak bravurně sehrají svou roli stylového vybavení v každém interiéru. Díky neutrálnímu charakteru temně černého odstínu, jej můžeme kombinovat s jakoukoliv barvou a docílit tak skvělých výsledků. Drobné nedostatky interiéru, jeho částí anebo zařízení, na které nechcete upozorňovat, můžete rafinovaně zamaskovat právě díky černé, neboť neodráží světlo. Chcete-li něco úplně schovat, použijte matnou černou a často zůstane daný defekt úplně bez povšimnutí. Ve spojení bílou, či pastelovými odstíny žluté a tyrkysové, vytvoří černá vždy strhující a poutavou kombinaci.

Když černá zdobí interiér

Je to fantastická barva především pro dekorace a solitérní zařízení. Černé lesklé laky jsou velmi populární v japonském designu a v kombinaci s červenou a bílou vytvářejí skvělý efekt. Černá žulová lavice zase propůjčí kuchyni nádech kultivovanosti a elegance. Opravdu překvapující je, jak dokonale se grafitově černá hodí, coby barva pro podlahu. Právě onen tmavý podtón dokonale upevní a vyzdvihne barevné schéma každého interiéru. Černé a bílé kostkované podlahy, které zdobí naše koupelny a kuchyně po mnoho let, jsou stále populární. V koupelně například černá v kombinaci s šedou anebo tmavě zelenou, vytvoří pocit stabilní elegance. Není to populární barva stěn, protože zmenšuje a stísňuje prostor, ale funguje výborně jako doplňková barva. Používá se často na vypínače, doplňky i dveřní součástky.

Každý ji musí milovat

Černá je typicky mužská barva, a to především v kombinacích, složených ze svých vlastních podtónů. Ale černá je nyní stále více oblíbená i u žen, a to zejména ve spojení se sladce růžovou. Teenageři ji milují obzvláště v ložnici, jelikož do ní vnáší nádech dramatu. Velmi sexy vypadají černé, lesklé anebo semišové, plastické doplňky stěn, které bývají zpravidla samolepící, takže jejich aplikace a následné oživení všední atmosféry vašeho interiéru, je opravdu hračkou.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jedinečná příroda a skvělé pláže. Objevte zapomenuté skvosty Chorvatska

Jedinečná příroda a skvělé pláže. Objevte zapomenuté...

Srdce milovníků koupání i cyklistiky zaplesá. Poznejte...

Kvůli konci pandemického stavu se některým Čechům dovolená...

Nejkrásnější pláže světa pro letošní rok. Svého...

Buďte v obraze. Do kterých zemí můžete cestovat bez omezení...

Strach z covidu vystřídal strach z války. Co byste měli...

Zavřít reklamu