Každoročně je vyhlášena barva roku. Víte, jaká je to pro letošní rok? Zařaďte ji do svého interiéru

Interier 06. května 2017 | 13:43 Anna Novotná
Každoročně je vyhlašována jedna barva barvou roku. Pro rok 2017 to je barva zelená s nádechem žluté.
Další 3 fotografie v galerii
Dopřejte svému domovu trendy barvy / Shutterstock

Zelená barva, která se stala barvou roku se nazývá v originále Greenery. Je to barva, která patří mezi barvy teplé právě díky přídavku žluté. Jde o odstín, který má velmi pozitivní účinky na naši psychiku, protože uklidňuje a přináší příjemné pocity. Dodává energii a navozuje harmonii. Jde o barvu jara, barvu rašící trávy a pučících listů.

Využití v interiérových doplňcích

Jako každá módní barva, stane se i letošní zelená barvou různých interiérových doplňků. Na trhu se objevují a budou postupně objevovat všelijaké polštářky, prostírání, povlečení a mnoho jiných prvků, které zmodernizují váš interiér. Obecně se ale nedoporučuje využívat sezónních barev na výmalbu nebo při pořizování nábytku. Je to samozřejmě možné, ale musíte uvážit, zda to je rozumné. Módní barva se totiž rychle okouká, a přece jen není tak jednoduché každoročně malovat nebo měnit nábytek.

Nákupem doplňků naopak nic nepokazíte, protože tím dodáte svému obydlí šmrnc a dojem modernosti. Soustřeďte se tedy na ručníky, utěrky, ubrusy, závěsy a již zmiňované polštářky, prostírání a povlečení. Nebojte se být in a nebojte se experimentovat. Příští rok můžete svůj domov vyladit do jiné barvy a zelenou poslat třeba na chalupu.

Také uvažte, zda se k vaší nátuře zelená hodí. Jak bylo řečeno, je to barva uklidňující. Pokud jste příliš klidní až apatičtí, měli byste ji určitě kombinovat například s oranžovou, která vás probere a nabudí.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Johnny Depp se během svědectví ani jednou nepodíval na Amber Heard. Heard byla otázána, jestli ví, proč tomu tak je

Není nad krásně voňavou zahrádku. Fialky jsou jednoduché na...

Léto je za dveřmi. Naučte se dělat ledové frosé, kromě...

Je nejvyšší čas vysadit rajčata. Jak často je zalévat, jak...

Seznamte se s medvědím česnekem a poznejte sami, v čem...

Dopřejte okurkám zálivku z mléka. Dosáhnete tak maximální...

Jak se nadobro zbavit slimáků přírodní cestou. Vsaďte na...

Zavřít reklamu