Houpačka v interiéru je originálním a přitom praktickým doplňkem nejen k relaxaci

Interier 21. října 2019 | 18:39 — Anna Novotná
Houpačky nepatří jen na zahradu nebo dětské hřiště. Houpání je uklidňující a má obecně blahodárný vliv na lidskou psychiku. Houpací sítě, jednoduchá křesla či houpací lavice určená k zavěšení v interiéru si můžete užívat v pohodlí domova. Designové kousky se mohou stát originální ozdobou vašeho interiéru.
Dalších 7 fotografií v galerii
Houpačka v interiéru je příjemným doplňkem / Archiv

Pokud se vám houpání líbí, není důvod si jej nedopřát. Nevyžádá si to ani obzvlášť vysoké finanční náklady a navíc houpačky působí útulně a jsou velmi vtipným a originálním doplňkem interiéru. 

Neslouží jen k příjemnému odpočinku

Různé závěsné houpačky, sedačky a křesílka jsou příležitostí, jak vnést do interiéru neobvyklý prvek, získat nové místo pro odpočinek a zároveň si dopřát pohodlné sezení.

Nejen dětské

Výrobci nabízejí interiérové houpačky z různých materiálů. Vedle často používané bavlny můžete sehnat houpačky ze dřeva, ratanu, proutí a plastu. Výběr se odvíjí od specifických požadavků uživatele. Roli hraje nosnost, umístění v interiéru, vytížení a skladnost. Inspiraci interiérových houpaček naleznete ve fotogalerii pod článkem.

Houpací vajíčko 

Houpací oválné křesílko, které se nejčastěji prodává v provedení z ratanu obvykle bývá v přírodní barvě, ale je k dostání v bílém či jinak barevném provedení. 

Houpací postel domů i na zahradu

Nádherně vypadají i postele zavěšené ze stropu. Současní designéři přicházejí s mnoha nápady a koncepty, jak takové lůžko může vypadat. Výběr je už čistě na vás. Inspiraci najdete v galerii.

Houpačka do obýváku 

Do obývaku lze použít houpačku nebo také houpací síť, ve si můžete nejen zdřímnout, ale podíváte se z ní i na televizi nebo si v ní uděláte příjemný večer s drinkem. Pro houpací sítě je obecně vhodnější pevná tkanina, taková houpačka unese až 120 kg, ovšem je možné zakoupit i háčkované či pletené sedačky. Ty vypadají velmi efektně, jejich výhodou je vzdušnost. Samozřejmě háčkované a pletené sítě nejsou příliš pevné. 

Houpačka jako polička 

Houpačku můžete využít opravdu všelijak. Do ložnice jako noční stolek, do kuchyně, místo botníku. Fantazii se meze nekladou. Hopací police budou vypadat parádně v každém koutě vašeho bytu. 

Ukotvení musí být precizní a bezpečné

Všechny zmíněné houpačky můžete ukotvit ve stropě, v podkroví s trámy, v patrovém lůžku, na terase či balkoně i v zimní zahradě. Vždy musíte ovšem dbát na kvalitní zabudování závěsného zařízení.

Pro zavěšení houpačky by měla být mezi podlahou a místem ukotvení výška minimálně 220 cm, potřebný je také určitý volný prostor kolem ní. Aby bylo uchycení dostatečně pevné, je třeba volit typ závěsu podle materiálu a konstrukce stropu. 

V případě betonového stropu se používají ocelové kotvy, na něž se našroubují ocelová oka. Do ocelových ok se následně zavěsí houpačka. V jiných typech stropů se houpačky kotví do nosníků. Je možné v krajních případech zabudovat do vyztužení, které upevníme na strop z horní strany. Toto krajní řešení je možné, jen pokud máme nad bytem půdu. V podkrovních bytech je nejvhodnější ukotvit houpačku do dostatečně nosných konstrukčních prvků střechy. Jestliže máme dostatečně nosný strop, můžeme použít i chemickou kotvu.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bouřky mohou být nebezpečné. Proč byste měli vynechat sprchování a mytí nádobí během bouřky?

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Zavřít reklamu