Jste stále unaveni? Možná za to může orchidej, kterou máte doma

Interier 15. prosince 2019 | 14:29 — Anna Novotná
Orchideje jsou krásné, ale také mohou škodit. Podle zásad feng shui z nás totiž orchideje vysávají životní energii. Proč to tak je?
Další 4 fotografie v galerii
Podle feng shui existují květiny, které odebírají z lidí energii / Depositphotos

Orchideje patří mezi oblíbené pokojové rostliny. Jsou krásné, vznešené, hýří všemi barvami a často tvoří živý prvek moderních interiérů. Péče o ně není složitá a dají se za pár korun koupit i v supermarketu. Jenomže velmi záleží na tom, kam si ji doma postavíte. Jinak se může stát, že se budete stále cítit unaveni a vyčerpáni. A to kvůli orchideji.

Krásný parazit

Orchideje jsou ve volné přírodě parazitickými rostlinami, které přežívají na úkor dalších rostlinných druhů. A podle feng shui se tyto rostliny chovají jako energetičtí upíři, kteří odebírají z lidí veškerou energii a pokračují v tom stále a stále, dokud mají co sát. Takže je dost pravděpodobné, že pokud se pořád cítíte nevyspaní a unaveni a máte orchidej třeba v ložnici, může za to právě tato exotická květina, stejně jako například kaktusy a pokojové rostliny s dlouhými tenkými špičatými listy. To ovšem neznamená, že ji hned musíte vyhodit. Stačí ji jenom přesunout.

Vhodná světová strana

Podle feng shui platí, že pokud květinu dáte na jihozápad, zvýší se tím vášeň mezi párem, na jihovýchodě zase přinese štěstí. Postavíte-li květináč na východ, přinese vám dobré zdraví a dlouhověkost. Podnikatelé, kteří usilují o to, aby jejich podnikání bylo přínosnější a úspěšnější, by orchideje měli umístit na sever. Jestli vám jde o to vytvořit si dobré vztahy s vašimi hosty nebo obchodními partnery, postavte je na severozápad. Pokud ale budete mít stále pocit, že vám odebírají energii i přes den, raději se s těmito exotickými rostlinkami nadobro rozlučte. Můžete zkusit také přemístit postel v ložnici právě podle metody fenh shui. 

Dobíječi energie

I když orchideje energii kradou, na druhou stranu existují pokojovky, které vám mohou naopak energii dodávat. A to například fíkusy, jasmín, levandule, bambus nebo primulky, které odebírají ze svého okolí nervozitu a zlobu. Tyto rostliny jsou oblíbené i proto, že negativní energii přetavují v pozitivní. Pozitivní energii následně vrací zpátky do svého okolí. Dále čtěte: Exteriérové tipy podle Feng shui. Vytvořte si harmonii kolem domu.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Akce roku je opět tady. Na novém voze můžete v těchto dnech ušetřit až 200 tisíc

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Tipy, jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý...

Péče o pokojovky v zimě: Pozor na průvan, suchý vzduch,...

Umělecká fotografie je na vzestupu navzdory snadné dostupnosti...

Nekvete vám orchidej? Připravte si zálivku ze dvou...

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Zavřít reklamu