Objevte kouzlo korku v interiéru. Je lehký, pružný, odolný a navíc dobře izoluje

Interier 16. prosince 2019 | 13:57 — Marie Drahá
Přírodní materiál, který má většina z nás spojený s láhvemi od vína, má skvělé využití také v interiéru. Že jste ještě neobjevili kouzlo korku? Zamilujete si jej. Je lehký, pružný, odolný a navíc dobře izoluje.
Dalších 9 fotografií v galerii
U korku oceníte jeho lehkost i dobré izolační vlastnosti / Internet

Jakým způsobem lze korek v domácnosti využít? Začněme hezky od podlahy. Pokud máte doma malého alergika a sami se nemůžete zbavit pocitu chladných nohou při chůzi naboso, je korková podlaha dobrým řešením. Je tichá a nestudí. Pyšní se moderním vzhledem i skvělými funkčními vlastnostmi. Akumuluje teplo, je odolná vůči malé vlhkosti a tvarově stálá. Její životnost je až 40 let. S korkovou podlahou se dá prý dokonce ušetřit na energiích.

Stěnu dobře izoluje, navíc tlumí hluk

I to je důvod, proč si dopřát korek také na stěnách. Řada lidí sahá v případě obložení po kamenu nebo keramice, korek jim však směle konkuruje. Není tolik okoukaný a dokáže ozvláštnit starší dům i moderní interiér. Krom toho má výborné akustické vlastnosti. Dokáže ztlumit hluk až o 22 decibelů. Instalace korkových desek je velice jednoduchá, rychlá a bezprašná. Obložení můžete mít hotové za pár minut, hodí se také na strop.

Nábytek je lehký a moderní

Oblíbený je také moderní nábytek z korku. Sluší mu kombinace s kovem, právě on mu dodá ten správný šmrnc. Ve velkoobchodech zahlédnete konferenční stolky, lavice, odkládací stolky i stoličky na sezení z korku. Oblíbili si jej také výrobci svítidel a dekorací. Jestli vyhledáváte jednoduchý design, sklo ve spojení s korkem je nevšední variantou. Trendy v bydlení pro rok 2020 najdete zde.

Na korek i horký kastrol

Na kuchyňském stole uvítáte korkové prostírání, které je příjemné na dotek a tvarově stálé. Hodí se nejen pod skleničky, ale také pod talíře. A věděli jste, že na korek můžete položit i horký hrnec? To vše doslova za pár korun. Korek hezky dozdobí skleněné nádobí a utěsní láhve. Pozor jen na barevné tekutiny, které mohou korek zabarvit.

Korek nabízí prostor k tvoření

Jestli si rádi pochutnáte na dobrém víně, můžete skladovat zátky a následně si i z nich vyrobit nevšední dekoraci. Parádu udělají volně pohozené v libovolné skleněné či kovové nádobě, dá se z nich ale také tvořit. Inspiraci najdete na internetu. Z korku od láhví můžete mít doma rohož, věnec na dveřích, obložení zrcadla nebo nevšední obrázek.

Jak se starat o korek

Na korku se nedrží prach, protože má antistatickou funkci. Na očištění korku, a to i na stěnách, stačí většinou vlhký hadřík. Chemická čistidla nejsou pro tento účel vůbec vhodná.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci jsou na stopě příčiny záhadného umírání korálů v Karibiku. Důvod je poměrně prostý

Přidejte k okurkám zálivku z této běžné potraviny a plodit...

Vyrobte si levný domácí postřik na mšice bez chemie. Už...

Tipy na snadné odstranění etiket ze sklenic

Jak správně sklízet rybíz, aby dlouho vydržel a přitom jste...

Technoratan na zahradu není špatnou volbou. Vydrží vám déle...

Zapomeňte na vodu. Orchideje zalévejte touto běžnou...

Zavřít reklamu