Předsíň je vizitkou domu. Podívejte se, co všechno o vás vchod napoví

Interier 10. února 2020 | 11:06 — Marie Drahá
Vstup do domu je nejfrekventovanějším místem v bytě. Feng-šuej mu přikládá velmi důležitý význam. Podle tradičního čínského učení může být ukazatelem úspěchu, hojnosti i lidského zdraví. Věděli jste, co všechno o vás napoví vaše předsíň?
Dalších 7 fotografií v galerii
Předsíň by měla reprezentovat zbývající část domu / Internet

Už při prvním pohledu na dům by mělo být jasné, kde se nachází vstup do domu. Hlavní dveře by neměly být v poměru ke zbytku ani moc robustní, ani moc malé. A otevírat by se měly vždy směrem dovnitř. Každého totiž odradí, pokud musí při vstupu do domu udělat nejdřív několik kroků vzad. Menší úspěch v rodině i v práci značí prý dveře směřující k hoře nebo zapadajícímu slunci. Více pozitivní energie můžete do domu naopak přilákat tím, že budete mít dveře vždy pečlivě umyté a bez jakýchkoliv závad.

Předsíň je první místností v domě, do níž vstupujeme i několikrát za den. A nejen my, ale také naši hosté. Měla by reprezentovat zbývající část domu. Co do ní dáte, je jenom na vás, ale i malý prostor může vypadat krásně. Stačí několik ladících prvků doplněných poličkou, košíky, zrcadlem či obrázky. Zrcadlo by však nemělo směřovat ven, odráží totiž všechno, co se v něm objeví. Důležitý je také pořádek.

Pozitivní energii zajistí dostatek světla i zvonkohra

Dbejte také na to, aby bylo v chodbě dostatek světla. Dlouhá a tmavá chodba totiž podporuje negativní náladu a dlouhodobě může být i příčinou zdravotních požítí. Řešením mohou být teplé a jasné bodovky, vhodné je zavěšení zvonkoher. Hezky se vyjímají na trámu, který může bránit protékání čchi.

Jakou místnost vidíte jako první, když vstupujete do bytu? Pokud je to obývací pokoj, znamená, že rádi přijímáte hosty. Značí útulnost a je nejlepší variantou při řešení stavby domu. Když se jako první podíváte do kuchyně, jste zřejmě velmi orientovaní na jídlo, dávejte si proto pozor na přejídání.

Toaletu hned naproti? Splachujete peníze

Kdo se jako první dívá při vstupu do bytu do pracovny, obvykle rád čte a píše, ale především hodně pracuje. Nevhodným řešením je ložnice naproti vchodu. Znamená to, že můžete být po čase stále unavenější a bez zájmu. Zdravotní problémy se u vás mohou vyskytnou tehdy, když váš první pohled patří koupelně či toaletě. Přijít můžete rovněž o peníze – pomyslně je totiž splachujete do záchodu. Dále čtěte: Věčně hledáte klíče? Pořiďte si domů chytrý zámek a už je nebudete potřebovat.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Žaluzie, jako funkční doplněk oken, který šetří energie

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Tipy, jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý...

Péče o pokojovky v zimě: Pozor na průvan, suchý vzduch,...

Umělecká fotografie je na vzestupu navzdory snadné dostupnosti...

Nekvete vám orchidej? Připravte si zálivku ze dvou...

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Zavřít reklamu