Jak zamezit tomu, aby se ze stylového obýváku stala časem dětská herna

Interier 23. března 2020 | 09:31 — Marie Drahá
Tráví vaše nemluvně většinu času v obývacím pokoji? Pak možná zvažujete, kolik prostoru nejmenšímu členu rodiny vyčlenit, aby se z místnosti nadobro nestala velká dětská džungle. Nenechte se omezovat, jde to i stylově.
Dalších 6 fotografií v galerii
Vyčleňte nejmenším dočasně v obývacím pokoji dětský koutek / Internet

Dokud si batole vystačí s hrací podložkou a několika plyšovými zvířátky, není co řešit. Jakmile se začně přemisťovat po čtyřech a následně se vydá na průzkum domu, je třeba si obydlí lépe zorganizovat.

Hlavně bezpečně

Platí, že na prvním místě by vždy měla být bezpečnost. Ostré rohy stolků či komod v obývacím pokoji proto rozhodně opatřete chrániči – ideálně transparentními nebo v barvě samotného nábytku. Veškeré pokojové rostliny odstraňte z dosahu dítěte, ale z místnosti je neodnášejte. Zeleň do obýváku patří. V každém případě ohraďte otevřený krb a namísto dětské podložky položte do pokoje měkký kusový koberec, který se dobře udržuje. Malé dítě si na něm zahraje stejně dobře.

Dětský koutek je nutnost

A nyní přichází na řadu to podstatné: chcete se ve svém obývacím pokoji cítit příjemně a trávit v něm čas bez toho, aniž by vás pobyt v něm stresoval? Přestože malému dítěti těžko rozkážete, kam (ne)může, vyplatí se dočasně mu vyčlenit v obývacím pokoji dětský koutek. Jedině tak docílíte kýženého kompromisu.

Jakou část obýváku zvolíte, záleží čistě na vás a především na podmínkách, které doma máte. Věřte, že to jde i na velmi malém prostoru. Jestli si nevíte rady, nebojte se oslovit odborníka, za výsledek to určitě stojí. Příliš vhodné není obecně místo u televize, která by i při občasném zapnutí lákala děti sledovat z velmi blízké vzdálenosti. Udělejte jim spíš radost barevnými samolepkami na stěně.

Zóny opticky oddělte

Do dětského koutku můžete umístit stolík, dětskou židli, menší stan či kuličkový bazén. Oceníte možná i kus omyvatelné stěny, na kterou si budou moci nejmenší malovat. Na nejpoužívanější hračky pořiďte stylový ratanový koš či jednobarevné krabice dle vašeho vkusu, případně jim vyčleňte nejnižší šuplíky v dosahu. Je jasné, že v průběhu dne nezůstanou na svém místě, ale večerní úklid vám díky tomu zabere jen několik minut. Jednotlivé zóny můžete od sebe pomyslně oddělit koberečkem.

I když zatím nemáte zařízený dětský pokoj, vyvarujte se toho, nastěhovat do obývacího pokoje dětské oblečení. Lehce totiž sklouznete k tomu, že se začnou svršky kupit na křesle či na sedačce a o stylovém obýváku si budete moci nechat jenom zdát. Pokud se jedná o věci na procházku, vyčleňte jim raději prostor v předsíni.

Zkuste se pohoupat

Máte doma pevné stropy nebo ještě lépe v obýváku dřevěný trám? Pověste na něj závěsnou látkovou či ratanovou houpačku. Vedle sedacího nábytku bude vypadat stylově a vaši nejmenší ji ocení. Časem ji můžete přemístit na terasu či na balkon, kde si díky ní vytvoříte kouzelnou atmosféru. Dále čtěte: Při zařizování balkonu se nezapomeňte řídit tím, jak moc je vystaven slunečním paprskům.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Inteligence a chování chobotnic je stále neprozkoumané. Dokazuje to nedávný objev pod hladinou moře

Černé mušky poletující kolem květináčů jsou nejen...

Venkovní dlažba musí být nejen mrazuvzdorná, je třeba si...

Mýdlo, které nahradí i čistič, zubní pastu či tablety do...

Holubí trus je pro zahrádkáře poklad. Pohnojí vaši zeleninu...

Velkoformátové obklady a dlažby se nehodí jen do velkých...

Z pecky od manga si můžete snadno vypěstovat krásnou domácí...

Zavřít reklamu