Polštáře by měly ladit. Při jejich výběru se vždy držte důležitého pravidla

Interier 13. července 2020 | 08:43 — Marie Drahá
Pohovka v obývacím pokoji se bez polštářů neobejde. Krom toho, že zajistí pohodlí těm, kteří na ní odpočívají, se často stávají jedním z nejvýraznějších doplňků celé místnosti. Sladit polštáře tak, aby do interiéru dobře zapadly, však vyžaduje cvičné oko. Nejlepším vzorcem je pravidlo tří.
Další 3 fotografie v galerii
Kombinace různých vzorů vypadá na pohovce velmi stylově / Pixabay

Stylovějšího vzhledu dosáhnete tehdy, pokud se vyhnete shodným polštářům, ale naopak dáte přednost různým kombinacím. Důležité je však dobře sladit barvy i vzory. Existuje několik způsobů, jak je smíchat, aby interiér příjemně oživily a působily moderně.

Tři barvy

Vzhled polštářů by měl respektovat barvy, které se už v místnosti nacházejí – ať už budete čerpat z barvy stěn, záclon či koberce. Měly by být však nejvýše tři. Můžete zvolit polštáře ve stejné barvě, ale odlišit vzor, aby působily na pohovce zajímavě, případně se přiklonit k osvědčeným barevným kombinacím. Tmavě modrá si rozumí s růžovou a tmavě červenou, tmavě zelená zase s fialkovou a purpurovou. Horčicovou barvu se nebojte smíchat s fialovou a purpurovou, zatímco tmavě červená bude ladit také s oranžovou nebo tmavě zelenou.

Tři vzory

Kombinovat můžete i tři různé vzory na polštářích, na každém z nich by se však měla objevit alespoň jedna barva ze tří zvolených. Nejjednodušší je zvolit nejprve svého favorita a na dalších dvou polštářích pak jednu či dvě barvy zopakovat. Jednobarevný polštář lze díky tomuto pravidlu zkombinovat s květinovým i geometrickým vzorem současně. Stejně tak neuděláte chybu kombinací kostky a proužků nebo pleteninou a tečkovaným vzorem.  

Tři velikosti vzorů

Pokud vás zaujala kombinace různých vzorů, dbejte vždy na to, aby jeden z nich velikostně dominoval. V opačném případě si budou polštáře na první pohled konkurovat. Největší vzor je vhodné doplnit středně velkým potiskem a doplnit nejjemnějším motivem. Dále čtěte: Černá působí v interiéru luxusním dojmem. Vzdávat se jí nemusíte ani v případě malého bytu.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Zapomenutý kus země na břehu Atlantiku. Podzim je ideální doba na jeho objevování

Zapomenutý kus země na břehu Atlantiku. Podzim je ideální...

Krása, která vám vyrazí dech. Poznejte úchvatná místa...

Nevšední víkend můžete prožít i za špatného počasí....

Dvě mouchy jednou ranou. Úchvatné vyhlídky i největší...

Tip na podzimní výlet. Vydejte se po stopách...

Přírodní divy Provence, nad kterými se vám bude úžasem...

Zavřít reklamu