Květiny, jimž se v koupelně vyloženě daří. Po kterých nejlépe sáhnout?

Koupelna 03. března 2018 | 12:14 — Marie Drahá
Pozvěte si do koupelny kus přírody! Zútulnit vám ji pomohou rostliny, kterým vlhko vyloženě prospívá. Mezi nejoblíbenější patří kapradiny, které se navíc spokojí s málem světla. A jakou udělají nad umyvadlem parádu.
Další 4 fotografie v galerii
Květin v koupelně se nemusíte bát, jen musíte vybrat ty správné / Shutterstock

Květin, které se hodí do koupelny, je kupodivu celá řada. Mezi nenáročné druhy patří kromě kapradin i můrovce nebo broméliovité rostliny. Spíše než světlo totiž vyžadují právě vlhkost, které je v koupelně víc než dost. Bez slunečního svitu se obejde i horská palma, dračinec, ledviník nebo lopatkovec. Je u nich naopak třeba hlídat, aby nevyschly.

Ledviník

Jedna z kapradin, která je do koupelny přímo stvořená. Ublíží jí pouze průvan a teploty pod 12 ºC. Ledviník má však rád kyselejší půdu, pozor na to. Každou koupelnu dokonale zkrášlí, má totiž působivě dlouhé převislé listy. Navzdory tomu, že je ve vlhkém prostředí, jej můžete pravidelně rosit. Tato pokojovka z Jižní Ameriky je opravdu velmi nenáročná.

Můrovec

Rostlina zvaná phalaenopsis se řadí mezi orchideje a může být rovněž krásnou ozdobou vaší koupelny. Potřebuje teplo, vlhko a rozptýlené světlo. Parapet na sever nebo východ je pro ni ideálním stanovištěm. S můrovcem zacházejte jako s ostatními orchidejemi: minimálně jednou týdně je ponořte do nádoby s vodou nebo sprchujte. A občas přihnojte.

Domácí štěstí

S aspidistrou elatior nebo-li kořenokvětkou určitě nesáhnete vedle. Původem čínská a japonská rostlina roste až do výšky jednoho metru a spokojí se se stinným místem. Nevadí jí ani průvan! Květinu zvanou domácí štěstí je třeba zalévat, ale s mírou. Jakmile jí začnou žloutnout listy, poznáte, že strádá. Jen pozor, nemá ráda časté přesazování.

Pepřinec

Menšího vzrůstu je rostlinka peperomia. Skvěle se proto hodí do maličkých koupelen. Vyhovuje jí místo poblíž okna, mimo dosah slunečních paprsků a na rozdíl od domácího štěstí nesnáší průvan. Pepřinec je jedna z rostlin, která se vyloženě hodí i do skleněných koulí nebo terárií. Vlhkost přímo miluje. A jednou za dva týdny chce přihnojit. Návrat k přírodě je jedním z trendů dnešních koupelen.

Náš tip:

Bát se nemusíte ani rostlin, které vyžadují polostín. Pokud máte v koupelně tmu, můžete použít energeticky úspornou lampu. Velké množství světelných paprsků růst rostlin podpoří.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jak oslavit mezinárodní den dětí

Jak oslavit mezinárodní den dětí

Kam za nákupy i zábavou o Velikonocích. Pozor na zavřené...

Exotika co by kamenem dohodil. Pár hodin letu a ocitnete se v...

Jedete do Francie? 6 + 1 tip, co si s sebou přivézt zpět

Napříč Evropou různými dopravními prostředky: Čím a na...

Chorvatský Sea Star Festival u moře je nejlepší způsob jak...

Zavřít reklamu