Chcete mít v koupelně unikátní vanu? Poohlédněte se po limitované kolekci designového hitu roku.

Koupelna 22. srpna 2016 | 05:27 — redakce
Koupelnový design je vedle kuchyňského v posledních letech asi nejvytíženějším oborem v inovacích tvarů, barev i materiálů v domácnostech. Best of Best v prestižní designérské soutěži Red Dot 2014 si v oboru koupelen vysloužila skutečně neobvyklá nádherná vana.
Do koupelen se dnes často umisťují netradiční designové kousky, obklopujeme se tady vším, co nám přináší radost a pohodu. / Teuco Guzzini

Na vany nejrůznějších barev a tvarů už jsme si zvykli, ale vana proužkovaná? To tu snad ještě nebylo. Italská firma Teuco Guzzini se ovšem vývojem sanitární techniky zabývá už tak dlouho a dosáhla takových úspěchů, že si prostě dovolila vyrobit něco zcela mimořádného, jen tak pro radost z možností, které se dnes naskytují.

Teuco používá patentovaný akrylátový kompozit Duralight, který firma sama vyvinula před dvaceti lety. Jako každý akrylát je to materiál lehký, snadno tvarovatelný a praktický na údržbu. Navíc ale zaručuje i protiskluzovou úpravu a třeba umístění skrytých masážních trysek.

Třešničkou na dortu je pak možnost materiál opatřit barevným designem a ten pak povrchově upravit do lesklé nebo matné konečné plochy, na níž se barva nepoškozuje. Právě tak vznikl nápad na pruhovanou vanu.

Autor návrhu ji nazval Accademia POP. Vana je samostojná, umísťuje se ne ke stěně, ale do středu místnosti spolu s podlahovou baterií. Tvarově je inspirovaná designem plastového nábytku 60. let minulého století a vyjadřuje sice tvatovou úspornost, zároveň ale i možnosti formulování specifických tvarů z tohoto materiálu. Centrální vany jsou dávná klasika, tvar Accademia POP je tak trochu post-moderna, stejně jako barevná úprava. Zkrátka je to směs inspirací uzavřená do finální zcela originální podoby. Nádhera.

Pokud byste si takovou vanu chtěli pořídit, spěchejte, vyroben byl jen nevelký počet kusů. A tak se možná jednou tato vana stane sběratelským unikátem. Lidé sbírají leccos – proč ne krásné vany...

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bohuš Matuš je bezesporu velký talent. Jeho život je ale plný trapných afér a ponížení

Neodčervená kočka může nakazit vás i vaše děti....

Připravte si likér z černého bezu. Má vynikající účinky...

Židle musí umět víc, než jen zapadnout do interiéru. O...

Každému ptáčkovi se v zimě zavděčíte trochu jiným...

Vyrobte dětem krásný adventní kalendář. Třeba z krabiček...

Než zahradní nábytek definitivně schováte, vyčistěte z...

Zavřít reklamu