Jakou štětku na záchod si pořídit, pokud odmítáte donekonečna čistit útroby v gumových rukavicích?

Koupelna 20. července 2018 | 14:13 — Marie Drahá
Toaletu bez záchodové štětky si v našich končinách dokáže představit málokdo. Nečistotu po vykonání potřeby totiž zlikviduje během chvilky. Přesto musíte týden co týden sahat po houbičce a gumových rukavicích a čistit útroby toalety? Je na čase vybrat jiného pomocníka.
Další 4 fotografie v galerii
Dobrým výběrem štětky si můžete čištění toalety usnadnit / Pinterest

Ani tak triviální věc, jako je štětka na záchod, totiž není třeba podceňovat - protože není štětka jako štětka. Výběr v obchodech je široký, ale se špínou si dokáže skutečně poradit pouze jedna. Taková, která má kromě klasického kartáče na konci nástavce i smyčku neboli ouško. Tuto pomůcku při čištění wc jednoznačně oceníte. Dostanete se s ní totiž do míst, kam se s klasickou štětkou nedostanete.

Odolnější je nerez nebo dřevo

Hrubé síle se přesto nevyhnete. A na tu má vliv zase materiál, z nějž je vyroben nástavec. Nejlevnější štětky jsou plastové, které koupíte za pár korun. Jenže jejich nevýhodou je právě menší odolnost i při použití hrubé síly. Lepší variantou jsou rozhodně modely dřevěné, keramické nebo z nerezové oceli. Kromě toho, že mají vysokou odolnost, vám na toaletě určitě déle vydrží.

Design už jen dotvoří interiér

Záchodové štětky se dají sehnat v různých designových provedeních, barvě i tvarech a dokážou tak dokonale dotvořit jakýkoliv interiér koupelny či samostatného wc. Lze je barevně zkombinovat s jinými doplňky, jako jsou obklady nebo ručníky. Stále svěží prostředí na toaletě zajistí jenom jedna věc, a wc sprej to není, psali jsme zde.

Praktičtější jsou ty, které visí

Pokud se vám nechce vrtat do zdi či do obkladu, zvolíte zřejmě štětku ve stojanu stojící vedle mísy. Lepší variantou jsou však modely přidělané ke zdi, které visí nad zemí. Oceníte je v menších prostorách, kde uspoří místo, a také při úklidu. Štětku totiž nemusíte při mytí podlahy nikam přesouvat, ale bez problémů vytřete i pod ní. Existují dokonce i takové nástavce, které mají v sobě zabudovaný držák na toaletní papír. A na mini toaletě možná oceníte i kousek dva v jednom.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Zápisník alkoholičky. Tereza Ramba se z krásky změnila v trosku: Příběh o alkoholismu i komplikované cestě k abstinenci

Průvodce půjčováním nářadí: vaše cesta k efektivním...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Plzáci začínají klást vajíčka. Když je nezastavíte,...

Lahodné míša řezy: Připravte si je doma podle receptu...

Vyzrajte na plevel chytře: Použijte vroucí vodu nebo směs z...

Zlikvidujte mšice bez chemie. Vyrobte si účinný postřik z...

Zavřít reklamu