Jakou štětku na záchod si pořídit, pokud odmítáte donekonečna čistit útroby v gumových rukavicích?

Koupelna 20. července 2018 | 14:13 — Marie Drahá
Toaletu bez záchodové štětky si v našich končinách dokáže představit málokdo. Nečistotu po vykonání potřeby totiž zlikviduje během chvilky. Přesto musíte týden co týden sahat po houbičce a gumových rukavicích a čistit útroby toalety? Je na čase vybrat jiného pomocníka.
Další 4 fotografie v galerii
Dobrým výběrem štětky si můžete čištění toalety usnadnit / Pinterest

Ani tak triviální věc, jako je štětka na záchod, totiž není třeba podceňovat - protože není štětka jako štětka. Výběr v obchodech je široký, ale se špínou si dokáže skutečně poradit pouze jedna. Taková, která má kromě klasického kartáče na konci nástavce i smyčku neboli ouško. Tuto pomůcku při čištění wc jednoznačně oceníte. Dostanete se s ní totiž do míst, kam se s klasickou štětkou nedostanete.

Odolnější je nerez nebo dřevo

Hrubé síle se přesto nevyhnete. A na tu má vliv zase materiál, z nějž je vyroben nástavec. Nejlevnější štětky jsou plastové, které koupíte za pár korun. Jenže jejich nevýhodou je právě menší odolnost i při použití hrubé síly. Lepší variantou jsou rozhodně modely dřevěné, keramické nebo z nerezové oceli. Kromě toho, že mají vysokou odolnost, vám na toaletě určitě déle vydrží.

Design už jen dotvoří interiér

Záchodové štětky se dají sehnat v různých designových provedeních, barvě i tvarech a dokážou tak dokonale dotvořit jakýkoliv interiér koupelny či samostatného wc. Lze je barevně zkombinovat s jinými doplňky, jako jsou obklady nebo ručníky. Stále svěží prostředí na toaletě zajistí jenom jedna věc, a wc sprej to není, psali jsme zde.

Praktičtější jsou ty, které visí

Pokud se vám nechce vrtat do zdi či do obkladu, zvolíte zřejmě štětku ve stojanu stojící vedle mísy. Lepší variantou jsou však modely přidělané ke zdi, které visí nad zemí. Oceníte je v menších prostorách, kde uspoří místo, a také při úklidu. Štětku totiž nemusíte při mytí podlahy nikam přesouvat, ale bez problémů vytřete i pod ní. Existují dokonce i takové nástavce, které mají v sobě zabudovaný držák na toaletní papír. A na mini toaletě možná oceníte i kousek dva v jednom.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové cestovatele

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Zavřít reklamu