Využijte přednosti větší koupelny a dopřejte si kulatou vanu. Může z ní být malé domácí spa

Koupelna 05. srpna 2018 | 12:33 — Marie Drahá
Vypadá elegantně, vystačí si bez jakýchkoliv ozdob a na trhu se řadí k luxusnějšímu zboží. Jestli máte větší koupelnu a něco našetřeno, zkuste se poohlédnout po kulaté vaně. Krom toho, že se v ní vykoupete společně s partnerem, ji o víkendu hravě proměníte v malé soukromé spa.
Dalších 7 fotografií v galerii
Koupání v kruhové vaně nabízí naprosto dokonalou relaxaci / Shutterstock

Většině majitelů koupelen nedovolí prostory příliš experimentovat s výběrem vany. Protože se snaží ušetřit místo, přikloní se většinou k obdélníkové nebo asymetrické variantě podél zdi. Je ale vaše koupelna dostatečně prostorná? Pak zapomeňte na klasiku a využijte tuto přednost, jak se patří.

Sluší jí stojánková baterie

Navzdory čistému designu se kruhové vany řadí k těm kouskům, které kolem sebe potřebují místo, aby patřičně vynikly. Stejně jako oválné typy je lze zapustit do podlahy, připraveného pódia nebo postavit volně do prostoru. Velmi efektně vypadají v mezipatře obehnané schodky. Ve všech případech vypadají zcela originálně a nadčasově. Kulatým vanám sluší stojánkové vodovodní baterie s připojením vody z podlahy.

Vybírat lze z různých materiálů

Kruhové vany se vyrábí z nejrůznějších materiálů – od akrylátu, keramiky, dřeva až po beton. Některé se pyšní antibakteriálním povrchem. Vybírat lze také z různých výšek, kdy je ale třeba brát ohledy na to, kdo se bude ve vaně koupat. V případě menších dětí je lepší zvolit nižší typ vany. Prostorné vany pojmou kolem 240 litrů vody. Dva dospělí se do ní vlezou zcela bez obav. Často bývá opatřena odtokem ve středu.

Obložení usnadní kulatý panel

Řemeslníci nevidí jakékoliv oblé tvary rádi, protože jsou pro ně složitější na obkládání. V případě volně stojící vany se tomu však lze elegantně vyhnout. K vaně lze pořídit celoobvodový kruhový krycí panel, který ji dokonale zafixuje a usnadní tak další práci.

Lázně ve vaší koupelně

Můžete si pořídit vanu jednoduchou, bez jakýchkoliv prolisů nebo sedáků, nebo ji naopak opatřit některým z nabízených masážních systémů, a to jak s pneumatickým, tak i s elektronickým ovládáním. Vaše koupelna se tak kdykoliv stane místem dokonalé relaxace. Ostatně kulaté tvary preferuje i staročínské umění feng shui. Jak mít doma zářivě čistou vanu? Potřebovat budete jenom dvě věci, psali jsme zde.

Vyšší cena, vyšší záruka

Cena kruhových van se běžně pohybuje od dvacíti tisíc korun nahoru, rozhodně tedy nepatří k těm levnějším typům. Většinou tomu však odpovídá i záruka, kterou nabízejí výrobci v délce sedmi, ale i deseti let.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Plánujete ideální letní dovolenou? Navštivte smaragdový ráj ve Středomoří a ochutnejte krásu Sardinie

Plánujete ideální letní dovolenou? Navštivte smaragdový...

Jedete do Francie? 6 + 1 tip, co si s sebou přivézt zpět

Napříč Evropou různými dopravními prostředky: Čím a na...

Chorvatský Sea Star Festival u moře je nejlepší způsob jak...

5 tipů na zdravou svačinu do batohu

V Trentinu sezona pokračuje za ideálních sněhových...

Zavřít reklamu