Toužíte po dokonalé hygieně? Moderní bidety dokážou dokonce ulevit od zácpy

Koupelna 16. srpna 2018 | 09:09 — Marie Drahá
Bidet se objevuje v českých koupelnách stále častěji. Někteří senioři si bez něj návštěvu toalety vůbec nedokážou představit. Není divu. Nabízí totiž celou řadu výhod. Krom úspory toaletního papíru daleko větší hygienu a citlivější péči.
Další 4 fotografie v galerii
Elektronický bidet se ovládáte jednoduše pomocí bočního panelu / Pinterest

Kdo by netoužil po tom cítit se celý den čistý a svěží? Někdy stačí málo – pořídit si do koupelny bidet. Na trhu je jich k dostání celá řada a zkrátka nepřijde nikdo. Bidet se dá namontovat přímo na stávající záchodovou místu, takže ani malá koupelna či toaleta není překážkou.

Pro koho je bidet vhodný?

Ocení jej každý z nás, protože vodní sprška je k pokožce intimních partií daleko šetrnější než toaletní papír. Navíc lépe odstraní bakterie. Primárně je ale vhodný pro seniory, kteří se hůř pohybují, osoby trpící hemeroidy, ženy během menstruace, těhotné i po porodu. Bidet sníží riziko vzniku infekcí a uleví od bolesti. Během dne může být příjemným osvěžením. Využijete ho také pro oplachování malých dětí nebo zvířecích miláčků.

Může být poblíž mísy nebo její součástí

Samostatný bidet není součástí záchodové mísy a je třeba s ním v prostoru počítat. Měl by se nacházet poblíž klozetu, ať je hygiena co nejjednodušší. Stejně jako v případě toalet lze zvolit závěsnou nebo stojící variantu. Bidet je opatřený baterií, případně sprškou. Vybrat si můžete typ se sedátkem nebo bez, první varianta je pohodlnější. Mezi nejekonomičtější verzi bidetů patří pak mechanické, které se instalují pod sedátko WC. Jsou levné a snadno se montují. Ovládáte je pomocí panelu, intimní partie srpchujete buď studenou, nebo studenou i teplou vodou.

Elektronický bidet je nejkomfortnější

Další možností je elektronický bidet, který nabízí podstatně lepší komfort. Přídavné sedátko se nainstaluje rovněž přímo na stávající záchodovou mísu a přikryje prkénkem. Nezabere tak další místo a v koupelně máte takzvaně dva v jednom. Bidet se ovládá také pomocí panelu, který je však opatřen na rozdíl od mechanického řadou funkcí: reguluje sprchovací i masážní proudy nebo sušení teplým vzduchem. Pochopitelně musí tvarově a velikostí odpovídat současné toaletě. Elektronický bidet vyžaduje kromě přívodu vody v blízkosti zásuvku.

Co všechno nejmodernější bidety umí?

V závislosti na typu sprchových ramen a proudů nabízejí bidety hlavní proud určený pro stolici a pak jemný proud pro očistu dámských partií, některé také šetrnější přerušovanou sprchu pro léčbu s hemeroidy nebo pulsující proud pro pozbuzení činnosti tlustého střeva při časté zácpě. Otáčející se sprcha poslouží všem, kdo mají potíže s průjmem, v případě malých dětí oceníte funkci dětské sprchy. Příjemný je také vysoušeč intimních partií, jinak musíte sahat po toaletním papíru. Elekronické bidety lze ovládat i dálkově, rovněž lze u nich nastavit preference každého z členů domácnosti.

Pohlídejte si ohřev vody a údržbu

Je třeba myslet na dostatečnou zásobu teplé vody a pohlídat si tedy příkon, aby ji ohřívač zvládl doplňovat. Teplotu si lze nastavit podle preferencí členů domácnosti. Nezapomínejte ani to, že také bidet je třeba udržovat v čistotě. Abyste se nestali jeho otroky, je vhodnější pořídit si bidet s automatickým čištěním. Ideální jsou trysky z antibakteriálního povrchu, který zůstává čistý. Jakou štětku na záchod si pořídit, pokud odmítáte donekonečna čistit útroby v gumových rukavicích, jsme psali zde.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Cestování v září: Tipy, kam vyrazit v těchto dnech za...

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...

Zavřít reklamu